Projektowanie aplikacji: natywnie czy wieloplatformowo?

Projektowanie aplikacji to coś, na co każdy odnoszący sukcesy przedsiębiorca w pewnym momencie się decyduje.

„Jeśli Twoje plany nie obejmują telefonu komórkowego, Twoje plany nie zostaną zakończone.” - Thomas Husson, wiceprezes Forrester

Trend ten z pewnością nie ulegnie zmianie w najbliższym czasie. Pierwszy pytaniem powinno być: na której platformie będzie działać aplikacja? Zasadniczo istnieją dwie główne platformy, które przodują na rynku - iOS i Android. Dlatego większość firm decyduje się na budowę aplikacji dla obu.

Ale nie wszyscy wiedzą, co dalej - jaki rodzaj rozwoju wybrać. Debaty toczą się między natywnym (tworzymy wtedy dwie niezależne aplikacje) a wieloplatformowym. Były czasy, gdy natywny rozwój przejął znaczącą przewagę i takie aplikacje królowały na rynku. Miało to swoje plusy, jednak również i minusy np. tworząc dwie aplikacje jedna miała uboższe funkcje. Obecnie tworzenie aplikacji wieloplatformowo staje się coraz bardziej popularne - z jakiego powodu?

Rozważmy zalety każdego z tych podejść.

Zalety projektowania aplikacji natywnych

Aplikacje rodzime są tworzone przy użyciu języków programowania rodzimych dla określonego systemu operacyjnego. Są to Kotlin i Java na Androida i Swift wraz z Objective-C na iOS. Do takich aplikacji należą: klient poczty, kalendarz, budzik i inne podstawowe programy, które są domyślnie dostarczane z każdym systemem operacyjnym. Mając dostęp do wszystkich funkcji i usług urządzenia, zapewniają użytkownikom płynniejszą wydajność UX.

Najważniejsze zalety natywnych aplikacji to:

ulepszony interfejs użytkownika - prosty i zrozumiały interfejs aplikacji natywnych przyciąga użytkowników, ponieważ jest podobny do tego, jaki ma system operacyjny. Rezultatem są pozytywne wrażenia użytkownika i chęć wielokrotnego korzystania z niego

tryb offline - zainstalowanie domyślnie zapewnia im pełny dostęp do wszystkich niezbędnych danych w trybie offline. W przeciwieństwie do aplikacji internetowych, które zależą od połączenia sieciowego i prędkości. Jeśli potrzebujesz stworzyć grę mobilną, najlepiej jest tworzyć aplikacje natywne

wyższy ranking w sklepach - doskonała wydajność oraz łatwa w użyciu specyfikacja mają ogromny wpływ na ranking App Store i Google Play. Prowadzi to do lepszej widoczności i większych przychodów

przyjazna dla aktualizacji - proces aktualizacji i integracja nowych funkcji przebiegają płynniej i szybciej właśnie w aplikacjach natywnych

Warto jednak zwrócić uwagę na pewien minus - tworzenie aplikacji natywnych wymaga tworzenia aplikacji osobno dla każdej platformy, co prowadzi do znacznego wydłużenia szacowanego czasu i kosztów projektu.

Zalety projektowania aplikacji wieloplatformowych

Projektowanie aplikacji wieloplatformowych oznacza dosłownie tworzenie aplikacji, które można łatwo uruchamiać na wielu systemach operacyjnych. Takie aplikacje są łatwiejsze do opracowania niż natywne. W ich procesach uczestniczy kilka platform: React Native, Xamarin, Flutter itp.

Sprawdźmy ich kluczowe zalety.

opłacalne i oszczędne czasowo - istnieje dobrze znane hasło, które charakteryzuje prawdopodobnie najważniejsze podejście stosowane przez deweloperów: „pisz raz, biegnij gdziekolwiek”. Co oznacza, że ​​jeden kod można zastosować na wielu platformach. Poza tym tylko jeden zespół opracowuje aplikacje dla wszystkich głównych platform. W ten sposób koszty i czas programowania są mniejsze w porównaniu z wymaganymi aplikacjami natywnymi

łatwe i szybkie wdrożenie - programiści nie muszą uczyć się szerokiego zakresu różnych języków programowania lub technologii. Wystarczy tylko kilka. Wstępne wdrożenie na większości platform przebiega szybciej, a przyszłe zmiany są w większości dostarczane jednocześnie, bez konieczności wprowadzania ich osobno na każdej platformie

większy zasięg odbiorców - gdy aplikacje natywne są kierowane tylko na jedną platformę, aplikacje międzyplatformowe są ukierunkowane na wiele. Dzięki temu baza użytkowników powiększa się w krótszym czasie. Jest to oczywista zaleta dla małych firm i prowadzi do wzrostu przychodów

wydajny interfejs użytkownika / UX - specyfika interfejsu użytkownika w programowaniu wieloplatformowym polega na tym, że są renderowane przy użyciu rodzimych elementów sterujących. Dlatego wydajność projektowania jest bardzo zbliżona do natywnej

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe, a nawet więcej, aplikacje na wiele platform są doskonałym wyborem, gdy potrzebujesz:

wydać MVP, aby szybciej zacząć angażować potencjalnych użytkowników i wyprzedzić konkurentów

opłacalnego rozwiązanie na początek

opracować prototyp

rozwiązania zarówno dla iOS, jak i Androida w tym samym czasie;

tylko proste interakcje z backendem

platformy łączące ludzi - sieci społecznościowe, większość aplikacji e-commerce, agregatory rezerwacji itp.

Najpopularniejszą i wysoce wydajną strukturą, która rozwiązuje najbardziej złożone zadania podczas tworzenia aplikacji na wiele platform, jest React Native. Bardzo szybko rośnie liczba już istniejących aplikacji utworzonych za jego pomocą. Obejmują one różne branże: dostawy żywności, czatowanie, handel elektroniczny, przetwarzanie audio itp. Wiele z nich otrzymało już świetne informacje zwrotne ze względu na wysoką wydajność.

Projektowanie aplikacji w React Native - jak działają?

Poznajmy najpopularniejsze aplikacje, które od samego początku lub w pewnym momencie powstały w React Native.

Menedżer reklam na Facebooku

Jest to pierwsza pełna aplikacja międzyplatformowa stworzona za pomocą React Native przez Facebook. Ma przejrzysty interfejs, intuicyjny interfejs użytkownika, przyjazną dla użytkownika nawigację, bezbłędne przejścia, jednocześnie doskonale obsługując różne formaty reklam, waluty, strefy czasowe itp.

Pokazuje użytkownikom globalne wiadomości biznesowe i finansowe.

Ciekawostka: zespół programistów Bloomberg początkowo stworzył dwie natywne aplikacje, jednak przy aktualizacji okazało się, że wartościowe będzie przepisanie aplikacji na jedną wieloplatformową.

Służy jako pulpit nawigacyjny dla restauracji z funkcjami, takimi jak powiadomienia dźwiękowe i push. Obejmując niewielką część aplikacji React Native dodaje wspaniałe wrażenia z interfejsu użytkownika / interfejsu użytkownika. Co więcej, zespół miał doświadczenie z React, więc przejście na React Native było szybkie i łatwe.

Żyroskop

Ta aplikacja jest zintegrowana z zestawem HealthKit, dzięki czemu śledzi kroki, dystans, tętno i pokazuje dane dotyczące aktywności użytkownika, w tym utratę masy ciała, medytację, bieganie, wydajność itp. Użytkownik może wybrać najwygodniejszy sposób, w jaki dane mogą być wystawiane. Użytkownik może również zobaczyć własne postępy w raportach i zaplanować przyszły rozwój opieki zdrowotnej.

Tesla

Kolejna zaufana firma wybrała technologię React Native, opracowując jednocześnie aplikacje mobilne na Androida i iOS. Biorąc pod uwagę, że Tesla zawsze wybiera najlepsze rozwiązania dla każdej sfery, ta aplikacja jest zbudowana specjalnie dla użytkowników pojazdów Tesla i Powerwall. I nie ma znaczenia czy używasz wersji na Androida czy iOS, obie mają te same funkcje do kontrolowania i monitorowania pojazdu, takie jak ładowarka, światła, klakson, zamki, dach panoramiczny itp.

Wnioski

Aplikacje wieloplatformowe ewoluują w wiele lepszych rozwiązań na wiele sposobów, dlatego zajmują zwycięskie pozycje w porównaniu z programowaniem natywnym. Obecnie bardziej przypominają aplikacje natywne pod względem wydajności UI / UX i nadal poszerzają swoje możliwości.

Obecnie coraz więcej znanych firm wybiera React Native, a także i Flutter ze względu na tańsze i mniej czasochłonne tworzenie aplikacji mobilnych o podobnej jakości.

► Jeśli zastanawiasz się, jak przebiega projektowanie aplikacji z Flutter lub React Native, sprawdź nasze kompleksowe podejście i skontatkuj się z nami! Chętnie wykorzystamy naszą wiedzę specjalistyczną, aby zwiększyć wartość Twojej firmy.

Wiktor Sobczyk Jak mogę Ci pomóc? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z ekspertem i porozmawiaj o projekcie, który chcesz zrealizować! Bezpłatna konsultacja

Wszystko, czego potrzebujesz do tworzenia programów w systemie Windows

Le program to jeden z podstawowych aspektów naszego codziennego życia. Programowanie może nam pomóc zautomatyzować i uprościć sposób, w jaki korzystamy z komputera, a nawet dzisiaj jest to jedna z najbardziej ekscytujących możliwości pracy. . Oczywiście, chociaż uczymy się programowania , znajomość konkretnego języka niewiele nam pomaga. Oprócz kontrolowania języka, musimy również wiedzieć, jakich programów użyć do programowania w zależności od rodzaju oprogramowania, które planujemy stworzyć.

Programowanie aplikacji na Androida to nie to samo (gdzie mamy Android Studio i wiele platform do tworzenia aplikacji bez znajomości programowania), co programowanie gry wideo (gdzie będziemy potrzebować silnika) lub stworzyć złożony program dla Windows . Każda platforma używa własnego języka, który należy wprowadzić do konkretnych programów, które pomagają nam zarówno podczas programowania, jak i podczas kompilacji i formatowania.

Jeśli planujemy rozpocząć programowanie i tworzyć programy z Windows , to wszystko, czego potrzebujemy, aby osiągnąć nasz cel.

Znajomość tworzenia programów w Windows

Nie ma magicznego języka programowania do tworzenia programów dla systemu Windows. Z systemu operacyjnego Microsoftu możemy uruchomić praktycznie każdy rodzaj języka programowania, o ile posiadamy odpowiedni kompilator i interpreter.

Istnieje jednak kilka języków programowania, które dominują w tym systemie operacyjnym i są to zwykle języki firmy Microsoft. Na przykład większość programów graficznych opracowanych dla systemu Windows używa Języki wizualne , takich jak Visual C ++, Visual C #, Visual J # i Visual Basic .NET.

Jeśli chcemy stworzyć prostszy program, który nie potrzebuje interfejsu, C to świetna opcja. Podobnie C ++ jeśli chcemy użyć jednej z bibliotek graficznych dostępnych dla tego języka. Różnica między C i C++ polega na tym, że ten pierwszy nie jest zorientowany obiektowo i jest znacznie bardziej ograniczony niż C ++. Obecnie istnieją duże projekty pisane w tym drugim języku (Chrome, Firefox, wiele gier itp.), więc bez pełnego wprowadzania języków wizualnych bardzo wygodnie jest tam programować.

Jeśli chcemy stworzyć program dla Windows, ale który działa również na innych systemach operacyjnych, musimy użyć innych wieloplatformowych języków programowania. Jawa, na przykład jest jednym z najpopularniejszych, ponieważ wszystko, co robimy w tym języku, może działać płynnie w dowolnym systemie operacyjnym. Pyton, z drugiej strony jest podobnym językiem bardzo popularnym w ostatnim czasie do tworzenia programów międzyplatformowych.

Łatwo też znaleźć rozwiązania w innych językach, takich jak Object Pascal, Ruby czy Objective-C.

Zależności według języka

W zależności od rodzaju programu, który zamierzamy stworzyć, możemy zainstalować jedną lub drugą z zależności, aby móc działać bez problemu.

NodeJS. W przypadku korzystania z tego frameworka do tworzenia oprogramowania, będziemy musieli zainstalować go zarówno w systemie Windows, jak i podsystemie Windows dla systemu Linux.

Python. Podobnie jak NodeJS, będziemy również musieli zainstalować dowolne biblioteki Pythona w systemie Windows lub w WSL, aby tworzyć i uruchamiać te programy.

Android. Możemy zainstalować Android Studio, aby budować aplikacje dla Androida lub zainstalować inne opcje międzyplatformowe, takie jak Xamarin, React lub Cordova, aby zbudować programy.

Aby przywrócić języki, como C, C ++, C #, Java i wszystkie platformy Windows UWP, zainstaluj IDE w programowaniu Visual Studio, możesz to zrobić, aby uzyskać więcej informacji o forma a nuestros programas las interfejsy y znacznie więcej.

Niezbędny zestaw dla każdego programisty Windows

W rzeczywistości moglibyśmy programować bez konieczności używania specjalnego oprogramowania, tylko za pomocą edytora tekstu, takiego jak Notatnik. Jednak obecnie istnieje kilka bardzo wszechstronnych programów IDE, które oprócz tego, że pomagają nam w programowaniu, pozwalają nam skompilować kod, aby przekształcić nasze wiersze w coś funkcjonalnego.

Kod programu Visual Studio

Kod Visual Studio to edytor tekstu z wieloma funkcjami programistycznymi. Ten program ma dużą liczbę wtyczek, które pozwalają nam dostosować go do praktycznie każdego języka programowania, jaki chcemy. Dzięki funkcjom IntelliSense ten program może podświetlać składnię, pomagać nam w automatycznym uzupełnianiu kodu, a nawet znajdować błędy.

Integruje się z Git, jest w pełni konfigurowalny, a także jest open source. Możemy pobierz kod programu Visual Studio dla Windows, Linux i macOS od następny link .

Microsoft Visual Studio

Visual Studio to znacznie bardziej zaawansowane środowisko IDE niż Visual Studio Code opracowane przez firmę Microsoft. To środowisko IDE zostało opracowane specjalnie do tworzenia programów dla systemu Windows i jest kompatybilne z głównymi językami wizualnymi, takimi jak ASP.NET, Visual C ++, Visual C #, Visual J # i Visual Basic .NET.

To IDE pozwala nam łatwo budować aplikacje serwerowe i oprogramowanie komputerowe dla wszystkich wersji systemu Windows. Przy odpowiedniej wiedzy możliwe jest nawet tworzenie aplikacji (i gier) 3D.

Możemy pobierz program Visual Studio ze strony idź z następny link .

Pracownia modelarska Windows .

Windows Template Studio to rozszerzenie dla programu Visual Studio zaprojektowane specjalnie w celu ułatwienia tworzenia aplikacji uniwersalnych (UWP) dla systemu Windows 10. Ta wtyczka jest zintegrowana z IDE firmy Microsoft i za pomocą kilku kliknięć pozwala nam kształtować program, który chcemy.

Możemy bezpłatne pobieranie rozszerzenia Windows Template Studio dla programu Visual Studio z następny link .

Azure i .NET

Podczas gdy w ten sposób wchodzimy w nieco bardziej zaawansowane tematy, każdy programista, który ma na myśli projekt na dużą skalę, musi najpierw mieć chmurę. A czy istnieje lepsza chmura do rozwijania w firmie Microsoft niż Twoja: Lazur. Ta chmura daje nam wszystko, czego potrzebujemy, aby móc kształtować dowolny projekt, a także szereg funkcji i narzędzi do integracji naszych platform, wykonywania testów, dalszego rozwoju i zarządzania wszystkimi naszymi aplikacjami.

A obok Azure nie możemy zapomnieć .NET Core . Ta platforma typu open source zawiera wszystkie narzędzia i biblioteki potrzebne do tworzenia dowolnego typu aplikacji, zarówno na komputery PC, urządzenia mobilne, jak i działające w sieci. Ponadto służy również do tworzenia gier, Internetu rzeczy i wdrażania mikroserwisów.

Inne ciekawe oprogramowanie do tworzenia programów z Windows

NetBeans

NetBeans to kolejne programistyczne IDE, tym razem skupione głównie na tworzeniu programów w języku Java. To IDE jest open source i charakteryzuje się głównie modułowością, ponieważ każdy użytkownik może dostosować je do swoich potrzeb dzięki „modułom”. Aby móc programować i kompilować kod napisany w tym języku, musimy zainstalować Java SDK. Zaletą jest to, że wszystko, co w nim zaprogramujemy, będzie działać tak samo w innych systemach operacyjnych.

Oprócz programowania w javie, dzięki odpowiednim modułom, możemy również programować m.in. w JavaScript, HTML5, PHP czy C/C++.

Możemy pobierz NetBeans z idź z następny link .

Delphi

Innym bardzo popularnym IDE programistycznym wśród programistów jest Delphi. To IDE pomaga nam tworzyć natywnie skompilowane aplikacje wieloplatformowe (bez konieczności uciekania się do jakichkolwiek innych dodatkowych programów lub kompilatorów), aby wynik końcowy był jak najczystszy.

To IDE może być używane do programowania w różnych językach programowania, chociaż jest najczęściej używane do programowania Object Pascal. Wszystko, co napiszemy i skompilujemy, będzie kompatybilne z systemami Windows i Linux. Jest również szeroko stosowany do tworzenia stron internetowych, umożliwiając tworzenie baz danych klient-serwer oraz aplikacji i usług internetowych, takich jak CGI, ISAPI, NSAPI, COM i DCOM.

Możemy pobierz Delphi z idź z następny link .

Notepad ++

Wreszcie nie możemy zapomnieć o Notepad ++. Ten darmowy edytor tekstu o otwartym kodzie źródłowym jest jedną z najlepszych alternatyw dla Notatnika Windows, ale zawiera również dodatki, które pozwalają nam przekształcić go w pełne programistyczne środowisko IDE. Jeśli chcemy czegoś prostego w użyciu do programowania w staromodny sposób (w trybie tekstowym, bez IDE), to jest nasz edytor.

Możemy pobierz Notatnik ++ z idź z następny link .

Terminal systemu Windows

Windows oferuje nam różne aplikacje CMD i PowerShell. Jednak praca z nimi nie jest łatwa i intuicyjna, zwłaszcza jeśli potrzebujemy wielu instancji każdego z nich. Z tego powodu Microsoft opracował Windows Terminal, darmową aplikację open source, z której będziemy mogli uruchamiać CMD, PowerShell, Bash i Azure z jednego okna, wszystko podzielone na zakładki.

Microsoft PowerToys

Nowe Microsoft PowerToys to zbiór programów i narzędzi wskrzeszonych z ery Windows 95, które pomogą nam przenieść naszą produktywność na nowy poziom. Możemy tworzyć wirtualne pulpity, mapować klawiaturę i wiele więcej, aby zadanie programistyczne było jak najbardziej wygodne i intuicyjne.

Microsoft PowerToys możemy pobrać pod adresem opuść to miejsce .

WinGet

Instalowanie pakietów, programów i zależności z systemu Linux jest bardzo łatwe, ale w systemie Windows sprawy stają się trudne. Dlatego możemy odwołać się do WinGet lub Menedżera pakietów Windows, aby móc instalować, aktualizować i odinstalowywać wszelkiego rodzaju programy z CMD, tak jakbyśmy robili za pomocą polecenia Linux APT.

WSL

Wreszcie, dobrze wiadomo, że Linux jest doskonałym systemem operacyjnym, jeśli chodzi o opracowywanie, kompilowanie i składanie infrastruktur usług. Chociaż nadal możemy mieć własny niezależny serwer, jeśli użyjemy systemu Windows 10 jako naszego podstawowego komputera, będziemy mogli wirtualizować nasz własny system Linux za pomocą podsystemu Windows dla systemu Linux lub WSL. W ten sposób będziemy mogli korzystać z narzędzi i poleceń Linuksa z CMD lub PowerShell bez konieczności polegania na większej liczbie komputerów. Wszystko w jednym miejscu.

Jaki system operacyjny musimy zaprogramować?

Oprócz oprogramowania potrzebny jest również odpowiedni system operacyjny. Idealnie, jeśli chcemy stworzyć program dla Windows, mamy zaktualizowaną wersję Windows 10, ponieważ w ten sposób możemy mieć najnowsze SDK, a nasz program, oprócz najlepszej kompatybilności, będzie aktualny. To samo dotyczy tworzenia programu dla Linuksa, czy dla macOS (choć w tym drugim przypadku nie ma innego).

Ponadto w przypadku korzystania z systemu Windows 10 warto mieć wersję PRO, ponieważ oferuje szereg zaawansowanych narzędzi, które mogą być bardzo przydatne.

Android - najważniejsze zalety i wady systemu

Rozwijany przez Google Android jest jednym z najpopularniejszych systemów operacyjnych na świecie, obsługując większość urządzeń dostępnych na rynku. Jeśli rozważasz zmianę telefonu na urządzenie z Androidem, warto zapoznać się z pewnymi cechami oprogramowania. Na tej stronie przedstawiamy najważniejsze wady i zalety systemu z zielonym robotem.

Zalety - korzyści z używania systemu Android Oto cechy, dzięki którym tak wiele osób wybiera Androida: Rozwijany jako wolne oprogramowanie - Android należy do grupy tzw. wolnego oprogramowania, czyli jego kod źródłowy jest udostępniany za darmo wszystkim chętnym i w pełni modyfikowalny. Dzięki temu, producenci urządzeń mogą dostosować system do swoich produktów i oczekiwań konsumentów, dodając nowe funkcje czy zmieniając szatę graficzną;

- Android należy do grupy tzw. wolnego oprogramowania, czyli jego kod źródłowy jest udostępniany za darmo wszystkim chętnym i w pełni modyfikowalny. Dzięki temu, producenci urządzeń mogą dostosować system do swoich produktów i oczekiwań konsumentów, dodając nowe funkcje czy zmieniając szatę graficzną; Zintegrowany z usługami Google - system pozwala w łatwy sposób korzystać z szerokiego wachlarza usług i narzędzi od firmy Google;

- system pozwala w łatwy sposób korzystać z szerokiego wachlarza usług i narzędzi od firmy Google; Bogaty sklep Play - we wbudowanym sklepie z aplikacjami można znaleźć tysiące programów, gier i narzędzi, zarówno darmowych, dostępnych w ramach subskrypcji, jak i płatnych;

- we wbudowanym sklepie z aplikacjami można znaleźć tysiące programów, gier i narzędzi, zarówno darmowych, dostępnych w ramach subskrypcji, jak i płatnych; Szeroki wybór urządzeń - telefony z Androidem dostępne są z niemal dowolnymi parametrami, w wielu rozmiarach ekranu i różnych przedziałach cenowych - każdy znajdzie telefon dostosowany do swoich wymagań i budżetu;

- telefony z Androidem dostępne są z niemal dowolnymi parametrami, w wielu rozmiarach ekranu i różnych przedziałach cenowych - każdy znajdzie telefon dostosowany do swoich wymagań i budżetu; Nie tylko telefony i tablety - Androida znajdziemy również w smart-zegarkach (Android Wear), telewizorach (Android TV) a nawet komputerach pokładowych samochodów (Android Auto); Platforma Android TV pozwala korzystać z Asystenta Google i uruchamiać Androidowe aplikacje na telewizorze Instalowanie aplikacji z zewnętrznych źródeł - korzystając z Androida, nie musimy pobierać aplikacji tylko ze sklepu Play. Programy w postaci plików .apk można instalować również z zewnętrznych źródeł, takich jak sklepy F-Droid czy Aurora, lub witryna ApkMirror;

- korzystając z Androida, nie musimy pobierać aplikacji tylko ze sklepu Play. Programy w postaci plików .apk można instalować również z zewnętrznych źródeł, takich jak sklepy F-Droid czy Aurora, lub witryna ApkMirror; Aktywna społeczność deweloperów - na wielu telefonach z Androidem można zainstalować roziwjane niezależnie, niestandardowe wydania systemu, co pozwala m.in. otrzymywać najnowsze aktualizacje na urządzeniach nie wspieranych już oficjalnie przez producenta. Do takich wydań zaliczają się np. LineageOS, Pixel Experience czy ParanoidAndroid;

- na wielu telefonach z Androidem można zainstalować roziwjane niezależnie, niestandardowe wydania systemu, co pozwala m.in. otrzymywać najnowsze aktualizacje na urządzeniach nie wspieranych już oficjalnie przez producenta. Do takich wydań zaliczają się np. LineageOS, Pixel Experience czy ParanoidAndroid; Głęboka personalizacja - na Androidzie możesz zmodyfikować niemal każdy aspekt systemu, bez znajomości programowania. Przykładowo, w sklepie Play znajdziesz wiele alternatywnych programów startowych - tzw. launcherów, które całkowicie odmienią wygląd interfejsu użytkownika;

- na Androidzie możesz zmodyfikować niemal każdy aspekt systemu, bez znajomości programowania. Przykładowo, w sklepie Play znajdziesz wiele alternatywnych programów startowych - tzw. launcherów, które całkowicie odmienią wygląd interfejsu użytkownika; Dostęp administratora i pełna kontrola nad systemem - zaawansowani użytkownicy mogą zdecydować się na odblokowanie dostępu administratora urządzenia (tzw. dostęp Roota), co pozwala modyfikować system w jeszcze większym stopniu, między innymi dzięki niestandardowym sterownikom podzespołów;

- zaawansowani użytkownicy mogą zdecydować się na odblokowanie dostępu administratora urządzenia (tzw. dostęp Roota), co pozwala modyfikować system w jeszcze większym stopniu, między innymi dzięki niestandardowym sterownikom podzespołów; Tani w serwisowaniu - do telefonów z Androidem znajdziemy wiele niedrogich części zamiennych, a brak konieczności kalibracji wymienianych komponentów pozwala naprawiać urządzenia również poza autoryzowanymi serwisami producenta, chociaż nie jest to zalecane rozwiązanie. Strona „XDA-Developers” to najstarsze i największe forum użytkowników Androida Ponadto, z każdą kolejną wersją, system Android jest wzbogacany o nowe funkcje.

Jarosław Kułak
Jarosław Kułak

Leave a Comment