Jeśli masz telefon z Androidem*, możesz dołączyć do naszego programu beta-testerów. Otrzymasz wtedy wcześniejszy dostęp do nowych funkcji i aktualizacji Androida Auto, zanim staną się one dostępne dla każdego.
Jako beta-tester możesz pomóc nam w tworzeniu lepszej wersji Androida Auto. Możesz przetestować, jak nowe funkcje działają na Twoim telefonie, w Twoim samochodzie i w Twoim kraju/regionie. Gdy podzielisz się z nami swoimi uwagami, wykorzystamy je, aby wprowadzić ulepszenia w następnych wersjach.
Ważne: nie publikuj ani nie udostępniaj testowanych funkcji, dopóki nie będą one publicznie dostępne.
* Uwaga: sprawdź, sprawdź, czego potrzebujesz, żeby korzystać z Androida Auto na swoim telefonie z Androidem i w swoim samochodzie, i dowiedz się, w jakich krajach jest on dostępny.
Dołączanie do programu testów beta
Aby zostać beta-testerem, wykonaj czynności opisane poniżej.
Wejdź na stronę rejestracji do testów wersji beta Androida Auto . Kliknij Zostań testerem. Otwórz Sklep Google Play i zaktualizuj aplikację Android Auto do wersji beta.
Ważne: wersje beta mogą być mniej stabilne, a niektóre funkcje mogą nie działać prawidłowo.
W programie testów beta masz wcześniejszy dostęp do nowych funkcji Androida Auto. Możesz też pobierać inne aplikacje zgodne z Androidem Auto . Aby mieć wcześniejszy dostęp do nowych funkcji w tych aplikacjach, zapoznaj się z dostępnymi programami testów beta. Oto kilka programów, do których możesz dołączyć:
Aby znaleźć więcej programów testów beta, sprawdź Sklep Google Play , odwiedź stronę aplikacji lub skontaktuj się bezpośrednio z deweloperem.
Uwaga: na telefonie może być zainstalowana tylko jedna wersja Androida Auto. Jeśli wersja beta jest niedostępna, telefon pobierze wersję standardową, dopóki nie pojawi się kolejna wersja beta.
Aby zrezygnować z programu testów beta, wykonaj poniższe czynności.
Wejdź na stronę rezygnacji . Kliknij Opuść program.
Wysyłanie opinii
Podziel się z nami swoimi uwagami jako beta-tester, aby pomóc nam ulepszać Androida Auto. Interesują nas wszystkie informacje o tym, jak nowe funkcje sprawdzają się w rzeczywistych sytuacjach. Na bieżąco oznaczaj problemy w samochodzie i dziel się przydatnymi informacjami na ich temat.
Aby przesłać opinię, wykonaj odpowiednie czynności jak najszybciej po wystąpieniu problemu. Połącz telefon z samochodem kablem USB lub bezprzewodowo. Naciśnij ikonę dzwonka powiadomień i przytrzymaj ją przez 2 sekundy. Gdy będzie to bezpieczne (czyli nie podczas jazdy), sprawdź, czy na urządzeniu pojawiło się powiadomienie pozwalające na wypełnienie zgłoszenia. Kliknij OK w powiadomieniu. Wybierz Android Auto . Wypełnij formularz i kliknij przycisk Prześlij.
Ważne: beta-testerzy nie muszą już włączać trybu programisty, aby wysłać raport o błędzie.
4 proste kroki
Czy właśnie zakończyłeś tworzenie aplikacji/gry i czekasz na instrukcje dotyczące wdrażania aplikacji w sklepie Google Play? Po raz pierwszy wydaje się to krytycznym zadaniem, ale nie martw się. W tym artykule omówimy 4 proste kroki, dzięki którym możesz utworzyć dla Ciebie konto programisty Google.
Zaczynając od zera, pierwszą rzeczą, której potrzebujesz, jest utworzenie konta Google (które będzie działać dobrze, jeśli już je masz). Drugim krokiem po utworzeniu konta Google jest utworzenie konta programisty Google w Konsoli Google Play. Dodaj i skonfiguruj Portfel Google i zapłać dożywotnią opłatę rejestracyjną w wysokości 25 $. Skonfiguruj i skonfiguruj swój profil programisty.
Zalecane przeczytanie: Jak przenieść aplikację na Androida z jednego konta Sklepu Google Play na inne?
Przyjrzyjmy się krótkiemu omówieniu powyższych kroków związanych z tworzeniem konta programisty Google.
Utworzenie konta Google:
Pierwszym krokiem do utworzenia konta programisty Google jest założenie konta Google. Konto Google jest bezpłatne dla użytkowników na całym świecie. Jeśli masz już konto Google, pominięcie następnego kroku będzie dla Ciebie odpowiednie.
Utworzenie konta programisty Google:
Po założeniu konta Google programiści muszą tylko odwiedzić konsolę Google Play i utworzyć bezpłatne konto programisty. W Konsoli programisty Google potwierdź umowy dotyczące dystrybucji aplikacji mobilnej. Kolejny krok będzie odpowiedzialny za skonfigurowanie połączenia między kontem Google a kontem programisty. Google udostępnia tutaj opcje wyboru adresu e-mail publikacji. Możesz wybrać swój adres e-mail lub adres e-mail organizacji. Po wypełnieniu poniższego formularza programiści mogą łatwo znaleźć opcję „Utwórz konto i zapłać”.
Zalecana lektura: Jak udostępnić aplikację na iOS bez publikowania w Apple App Store?
Opłata rejestracyjna:
Jak omówiliśmy kroki konfiguracji konta Google i Google Developer. Tak więc następnym krokiem jest uiszczenie opłaty rejestracyjnej. Jako opłata za posiadacza konta Google pobiera od programistów jednorazową opłatę w wysokości 25 USD (USD). Deweloperzy muszą skonfigurować Portfel Google do płatności. Po skonfigurowaniu Portfela Google strona będzie wymagała podania danych osobowych i metod płatności. Kliknij Akceptuj i Kontynuuj, aby zakończyć opłatę za płatność.
Ostatni krok: założenie profilu programisty
Po wykonaniu powyższych kroków pozostał tylko ostatni szlif. Po dokonaniu płatności przejdź do Konsoli programisty Google, aby skonfigurować profil. Tutaj możesz dodać nazwę, którą chcesz wyświetlić przed aplikacjami w sklepie Google Play. Wprowadź wszystkie podstawowe informacje, takie jak adres e-mail, numer telefonu, kontaktowy adres e-mail programisty itp., a tworzenie konta programisty Google zostanie zakończone.
Zalecana lektura: Co zrobić, jeśli Twoja aplikacja została odrzucona w sklepie Google Play?
Google pobiera od programistów jednorazową opłatę za konto programisty Google w wysokości 25 USD. Programiści mogą przesyłać wiele aplikacji z tego samego konta programisty, a nawet aktualizować swoje aplikacje bez dodatkowych kosztów.
To może Cię również zainteresować:
Jak dodać nowe konto administratora jako członka zespołu na koncie programisty Apple?
Programiści Androida znów mogą w wygodny sposób analizować popularność różnych wersji mobilnego systemu Google'a dzięki kołowemu wykresowi. Rozwiązaniem jest strona AndroidDistribution.io , która powstała w odpowiedzi na zmienione podejście Google'a do prezentacji tychże danych.
Niedawno opisywaliśmy, że obecnie jedynym oficjalnym źródłem jest Android Studio, jednak tutaj popularność wersji Androida prezentowana jest jedynie liczbowo i na nieco innej zasadzie. Dwóch twórców związanych z serwisem 9to5Google wzięło więc sprawę w swoje ręce. Stworzono stronę, której cel jest jeden – obrazowanie popularności różnych wersji Androida na podstawie danych z Android Studio (i historycznych danych od samego Google'a) w sposób znany sprzed miesięcy.
Popularność wersji Androida w kwietniu, źródło: AndroidDistribution.io.
Przypomnijmy, że ze środowiska programistycznego Android Studio można się obecnie wprost dowiedzieć, że – na przykład – pisząc aplikację na Androida 7.0 i nowsze, będzie ona zgodna z prawie 75 proc. urządzeń z Androidem na rynku. Aby jednak dowiedzieć się, ile sprzętów ma tylko Androida 7.0, potrzebne są dodatkowe obliczenia. Właśnie ten etap zastępuje opisywana strona i prezentuje dane w tabeli i na wykresie.
Leave a Comment