Google, pora ogarnąć ten bałagan. Menu udostępniania w Androidzie 12 wciąż działa tragicznie

Jeśli nowa funkcja działa dużo lepiej od starej, ale wciąż działa bardzo źle, to znaczy, że coś poszło nie tak.

Androida można nie lubić, można uwielbiać, ale z jednym zgodzą się chyba wszyscy: systemowe menu udostępniania jest tragiczne. To po prostu fakt, nie opinia.

Wyświetlanie zainstalowanych aplikacji w losowej kolejności, sugerowanie kontaktów, którym nie wysłałeś niczego od 1983 roku - klasyka.

Do czasu pojawienia się Androida 10 z 2019 roku, po każdym kliknięciu "udostępnij" system od nowa sporządzał listę wszystkich zainstalowanych aplikacji i segregował je według wytycznych znanych chyba tylko Google'owi. Efekt? Apki ładowały się długo i mogły być każdorazowo wyświetlane w innej kolejności.

Dodatkowo Google nie ma nic przeciwko temu, by zewnętrzne programy miały zaimplementowane własne menu udostępniania, z czego zresztą sam korzysta. Przykładowo menu w Zdjęciach Google wygląda i działa zupełnie inaczej niż w reszcie systemu. Spójność? A komu to potrzebne?

Kolejne wersje Androida wniosły drobne usprawnienia, ale wciąż udostępnianie plików z jednej aplikacji do drugiej było koszmarem. Tymczasem...

Android 12 pozwala wygodniej edytować listę aplikacji w menu udostępniana

Kilka dni temu zainstalowałem Androida 12 i One UI 4 na Samsungu Galaxy S21 Ultra. Jedna z pierwszych odnotowanych przeze mnie zmian to odświeżone menu udostępniania.

Po rozwinięciu listy wszystkich aplikacji, pojawia się przycisk edycji. Można dzięki niemu ręcznie wybrać apki, które mają się wyświetlać w pierwszej kolejności.

Podobnie, choć z drobnymi różnicami w interfejsie, działa to na Pixelach z Androidem 12. Jest szansa, że swobodna edycja menu udostępniania trafi także na smartfony innych producentów.

Co prawda już wcześniej można było przypiąć kilka programów na środku listy, ale w niezbyt intuicyjny sposób, przez co raczej mało kto o takiej możliwości wiedział. Nowe rozwiązanie jest bardziej czytelne i wygodniejsze.

Niestety edycji podlega jedynie kolejność wyświetlania programów, a nie kontaktów. I tu przechodzimy do głównego problemu.

Sugestie w menu udostępniania w dalszym ciągu są bezużyteczne

Ręcznie wybrane przeze mnie programy widoczne są dopiero w drugim wierszu. Pierwszy wypełniony jest automatycznie generowanymi sugestiami, których zmienić nie mogę.

Po zaznaczeniu filmu w galerii, Android 12 sugeruje, bym wysłał go:

na przeglądarkę, której nie używam od 4 lat;

na telefon, którego nie mam od 6 lat;

do użytkowników Twittera, z którymi nie miałem kontaktu kolejno od 6 i 2 miesięcy.

I nie, nie jest to tylko dziwaczny błąd, który spotkał mnie, bo urodziłem się w piątek 13. Na bezużyteczne sugestie od lat narzekają użytkownicy Androida jak świat długi i szeroki.

Google, po co w to dalej brnąć? Jeśli nie jesteś w stanie zaprojektować Androida w taki sposób, by chociaż udawał, że stara się przewidzieć intencje użytkownika - w porządku. Ale przestań forsować te swoje sugestie na siłę. Daj mi po prostu pełną kontrolę nad kolejnością wyświetlanych kontaktów i programów. Poświęcę te 2 minuty na ułożenie listy w taki sposób, by było mi wygodnie. Wolę to niż bycie skazanym na wieczne męczenie się z "inteligentnym" algorytmem, który nie działa.

Pomoc

Nie widzę aplikacji na liście w Android Auto

Bardzo wielu Słuchaczy używa Android Auto bez zakłóceń. Wiemy jednak, że w niektórych przypadkach aplikacja Android Auto nie wyświetla Lectona na liście dostępnych usług.

Aplikacje zgłoszone do Google jako współpracujące z Android Auto przechodzą wnikliwe testy tej funkcji przed publikacją każdej nowej wersji. Za każdym razem możemy być więc pewni, że kolejne wydane wersje Lectona działają z Android Auto bez zakłóceń.

Udaje się w internecie znaleźć ślady podobnych problemów z różnymi aplikacjami, w tym tak popularnymi, jak na przykład Spotify. Niestety brak dotąd dobrego wyjaśnienia, co może być przyczyną. Można jednak trafić na opis zabiegu, który zazwyczaj rozwiązuje problem. Rozważ jednak tę metodę sumiennie, ponieważ potencjalnie może ona wystawić Twoje urządzenie na niekorzystne działanie aplikacji pochodzących spoza Google Play.

Aby aplikacja Android Auto uwzględniła niewidoczne dotąd aplikacje, należy włączyć w niej wyświetlanie aplikacji z "nieznanych źródeł".

W tym celu, należy:

1/ Wejść do ustawień aplikacji Android Auto

2/ Nacisnąć 10 razy widoczny najniżej na ekranie segment informujący o wersji aplikacji

3/ Potwierdzić chęć włączenia "ustawień developera"

4/ W nowej sekcji ustawień developera (dostępnych zazwyczaj pod trzema kropkami w prawym górnym rogu) zaznaczyć "nieznane źródła"

Według dotychczasowych relacji Słuchaczy których dotknął ten problem, rozwiązanie to za każdym razem działa skutecznie. Po ujawnieniu się Lectona na liście w Android Auto, możesz też spróbować wyłączyć wyświetlanie aplikacji z "nieznanych źródeł" - Lecton powinien pozostać widoczny.

Co to jest aplikacja i jak działa na Androidzie i innych systemach operacyjnych?

Telefony komórkowe działają w aplikacjach mobilnych, nawet jeśli chcesz zadzwonić na inny określony numer z książki telefonicznej. Dzięki twórcom każdego z nich możemy zrobić wszystko z naszymi telefonami, dodając bardzo przydatne funkcje na co dzień.

Wyobraź sobie, że nie było takich aplikacji jak WhatsApp, Telegram, Facebook, TikTok czy Instagram, dzięki którym możemy się komunikować i dawać się zobaczyć. Wszyscy mają bazę do swojego działania, które czasem może nam się wydawać chińskie ze względu na kod używany do jego tworzenia przez różnych programistów, zespół, który zwykle za tym stoi.

W tym artykule wyjaśnimy co to jest aplikacja i jak działa, dzięki czemu możesz zobaczyć wspaniałą pracę, która kryje się za nim przed jego ostatecznym wydaniem. Obecnie tworzenie aplikacji jest jednym z najbardziej pożądanych kursów w Hiszpanii, do tego stopnia, że ​​zapotrzebowanie na pracę jest dość wysokie przez wiele firm.

Podobne artykuł: Czy wniosek można opatentować w Hiszpanii?

Co to jest aplikacja mobilna?

Aplikacja mobilna nazywana jest aplikacją komputerową, zaprojektowany i stworzony do użytku w systemie operacyjnym telefonów, tabletów i innych urządzeń. Dzięki tej aplikacji użytkownik będzie mógł wykonywać z nią różne zadania, czy to rozpoczynając rozmowę, przesyłając zdjęcie, edytując zdjęcie lub wideo, między innymi.

Obecnie istnieje kilka sklepów dostępnych dla terminali Android, wśród nich najbardziej znanym jest Google Play Store, oficjalny dla systemu Google. Do tego dodaje się inny jako alternatywę, Aurora Store, a także inne witryny zewnętrzne, w tym Uptodown, APK Pure, Softonic i inne.

Telefony Huawei odznaczone z Androida i uruchomili zarówno własny ekosystem, jak i własny sklep, w szczególności Galerię aplikacji. Podobnie jak Google Play, ma już ponad 300.000 XNUMX aplikacji dostępnych dla wszystkich użytkowników posiadających telefon marki, z tytułami z dużych franczyz.

Jak działają aplikacje mobilne?

Aplikacja mobilna ma określoną funkcję, poprosi nas o pewne uprawnienia do pracy, wśród nich najbardziej typowym jest uprawnienie do przechowywania, choć nie jest jedynym. Niektóre, jak latarki, powiedzą nam, abyśmy udzielili pozwolenia aparatowi, ponieważ użyje on swojej lampy błyskowej do oświetlania.

To narzędzie ma kod, który jest aktualizowany różnymi wersjami wydanymi przez programistę, czasami kilka razy w roku. Użytkownik musi teraz kliknąć aktualizację i poczekać zainstalować go ponownie i dodać różne poprawki i dodatki, które zawiera.

Obsługa aplikacji jest prosta, Zostały stworzone, aby nadać funkcje smartfonowi, wystarczy pobrać i zainstalować jeden i wykonywać z nim zadania. Biorąc pod uwagę dużą liczbę, możemy znaleźć te interesujące i bezpłatne, z których możemy korzystać podczas ich użytkowania na naszym telefonie.

Jak zamówić aplikacje mobilne?

Po utworzeniu aplikacji musisz wysłać ją do różnych sklepów, podając odpowiednie informacje na jego temat, aby mógł pojawić się w określonej kategorii. Dzięki kategoriom możemy znaleźć aplikację wśród innych, filtrując w ten sposób miliony istniejących aplikacji.

Po wysłaniu aplikacji jest analizowana pod kątem zagrożeń, zostanie załadowana w ciągu kilku dni, ponieważ sprawdzana jest, czy jest zgodna z polityką sklepu. Dodawana jest główna kategoria, a także po innych, jeśli ją miała, aby użytkownik mógł go znaleźć wśród wielu dostępnych w Google Play.

Nie sortuje automatycznie tak, jak myśliszW takim przypadku do uporządkowania i kategoryzacji każdej aplikacji, która pojawia się w kolejce, potrzebny jest zespół ludzi. Google i inne sklepy potrzebują programistów, ale także wykwalifikowanych ludzi, jeśli chodzi o testowanie i uruchamianie aplikacji.

Od APK do formatu pakietu aplikacji na Androida

Od sierpnia samo Google postanowiło nadać nieoczekiwany zwrot rozszerzeniu „APK” i zaakceptować pakiet aplikacji na Androida. Zastępuje to pierwszy, .apk, chociaż jasne jest, że Android nadal akceptuje to, gdy przychodzi ze stron zewnętrznych i może zostać zainstalowany w ciągu kilku sekund.

.aab sprawi, że zajmie mniej miejsca, co jest idealne, jeśli jest to gra wideo, więc korzyść będzie większa w tym przypadku, nie zajmując tak dużo i wymagając mniej miejsca na telefony. Jest to jedna z rzeczy, które programiści uznali za ważne, aby postrzegali to jako zgodne z tym, czego chcieli do tej pory.

Bezpieczeństwo to kolejna rzecz, która pojawiła się w Play Store w sierpniu, zmuszając dewelopera i twórcę aplikacji do potwierdzenia swojej tożsamości, dostarczając dodatkowych informacji. Osoba i programista muszą używać uwierzytelniania w dwóch czynnikach, aby uzyskać bezpieczny dostęp do platformy.

Aplikacje natywne

Aplikacje natywne są znane jako te opracowane dla konkretnego systemu operacyjnego, niektóre są dostępne tylko w firmie, chociaż czasami można zobaczyć to samo w innym systemie mobilnym. Aplikacja musi być opracowana dla każdego mobilnego systemu operacyjnego, od iOS do Androida i odwrotnie nie jest ważna.

Kilka natywnych aplikacji to takie jak kalendarz, kontakty i inne, które zwykle działają i nie można ich wyłączyć, nawet jeśli robisz to w ustawieniach. Telefon jest dostarczany od czasu do czasu z natywną aplikacją, chociaż wstępnie instaluje kilka aplikacji firm trzecich, które będą dla nas przydatne.

Aplikacje internetowe

Aplikacje internetowe są tworzone, aby zużywać mniej miejsca urządzenia, po prostu użyj przeglądarki w telefonie i zacznij z niej korzystać. Koszt nie jest wysoki, doświadczenie nie jest takie samo, choć z czasem poprawia się dzięki stworzeniu interfejsu podobnego do aplikacji natywnej.

Różnica jest dość duża, programista może zarówno tworzyć, jak i rozwijać, musząc testować aplikację internetową na różnych etapach, aby sprawdzić, czy działa tak dobrze, jak mobilny system operacyjny. Na przykład WhatsApp Web to aplikacja, z której możemy korzystać przez Internet przez telefon, tablet i komputer.

Jarosław Kułak
Jarosław Kułak

Leave a Comment