Uwaga Metody, które są opisane w tym artykule dotyczą do systemu Windows Vista i Windows 7. Sprawdź w trybie online dla metod, które mają zastosowanie do innych systemów operacyjnych.
Jeśli na komputerze działa system Windows Vista, kliknij przycisk Wyświetl historię problemów . Jeśli na komputerze jest uruchomiony system Windows 7, kliknij pozycję Wyświetl wszystkie raporty o problemach .
W tym scenariuszu aplikacja może ulec awarii podczas próby zamknij aplikację, zamykając środowiska programistycznego. Następnie pojawi się błąd programu Dr Watson, który zawiera następujące informacje:
Ten problem może wystąpić po zainstalowaniu rozszerzenia innych firm, które niepoprawnie próbuje uzyskać dostęp do interfejsu użytkownika środowiska programowania po Visual Studio usługi zostały wydane. Starsze wersje DevExpress Visual Studio narzędzi biurowych może powodować ten problem.
Rozwiązanie
Obsługiwana poprawka jest udostępniana przez firmę Microsoft. Jednak ta poprawka jest przeznaczona tylko do usunięcia problemu opisanego w tym artykule. Tylko w systemach, których dotyczy ten problem, należy zastosować tę poprawkę. Ta poprawka może być wciąż w fazie testowania. Jeśli dany system nie jest poważnie narażony na ten problem, firma Microsoft zaleca, aby poczekać na następną aktualizację oprogramowania zawierającą tę poprawkę. Uwaga Jeśli wystąpią dodatkowe błędy lub konieczność rozwiązania problemu, być może trzeba będzie utworzyć osobne zlecenie usługi. Zwykłe koszty obsługi będą zastosowane do dodatkowych pytań i problemów, których nie można rozwiązać przy użyciu określonej poprawki. Aby uzyskać pełną listę numerów telefonów działu obsługi klienta firmy Microsoft lub utworzyć osobne zlecenie usługi odwiedź następujące witryny firmy Microsoft:
Informacje dotyczące pobierania Aby pobrać tę poprawkę z galerii kodów MSDN, odwiedź następujące witryny firmy Microsoft: Galerii kodów MSDN zawiera listę języków, dla których dostępna jest poprawka. Jeśli na liście język nie jest widoczny, to dlatego stronie resource galerię kodu nie jest dostępna dla danego języka. Ponadto ten pakiet zbiorczy poprawek można pobrać z następującej witryny Microsoft Connect: Program Visual Studio i.NET Framework: KB2275326Po zainstalowaniu tej poprawki, należy zainstalować najnowszą wersję programu Visual Studio rozszerzenia innych firm. Aby zainstalować najnowszą wersję programu Rozszerzenia DevExpress, odwiedź następujące witryny: Narzędzia zwiększające wydajność programu Visual Studio Firma Microsoft udostępnia informacje dotyczące sposobów kontaktowania się z innymi firmami, aby ułatwić uzyskanie niezbędnej pomocy technicznej. Informacje te mogą zostać zmienione bez powiadomienia. Firma Microsoft nie gwarantuje dokładności informacji dotyczących innych firm.
Wymagania wstępne Nie istnieją żadne wymagania wstępne dotyczące instalacji tego pakietu poprawek.
Wymagania dotyczące ponownego uruchomienia Nie trzeba ponownie uruchomić komputer po zastosowaniu tego pakietu poprawek.
Informacje dotyczące zastępowania poprawek Ten pakiet poprawek nie zastępuje wcześniej wydanej poprawki.
NetBeans IDE to darmowe zintegrowane środowisko programistyczne o otwartym kodzie źródłowym. Domyślna wersja pakietu Apache NetBeans IDE pozwala wszystkim użytkownikom na tworzenie programów dla Windows i macOS, aplikacji mobilnych, stron internetowych oraz usług online w kilku językach programistycznych: C/C++, HTML5, Gradle, Java, Java EE, JavaScript, OpenJFX, Maven i PHP. Rozbudowane środowisko programistyczne zawiera w sobie zaawansowany edytor kodu źródłowego, który został wyposażony w pomocne mechanizmy usprawniające pisanie kodów. Apache NetBeans IDE posiada m.in. kolorowanie i sugerowanie składni, autouzupełnianie i refakterowanie kodu, a także prezentowanie struktury obiektów. Dużą zaletą będącego do pobrania za darmo zintegrowanego środowiska programistycznego IDE jest zastosowanie mechanizmu Apache Ant odpowiedzialnego za zautomatyzowanie procesu budowy oprogramowania w języku Java. NetBeans IDE to również zintegrowana obsługa systemów kontroli wersji (w tym CVS, Subversion, Git, Mercurial i Clearcase), a także możliwość tworzenia interfejsów użytkownika za pomocą edytora WYSIWYG. Warto przy okazji zaznaczyć, że opisywane środowisko programistyczne opiera się na założeniu modułowości, co jest największą zaletą NetBeans IDE 12.1.
NetBeans IDE to darmowe zintegrowane środowisko programistyczne do pisania kodów programów, aplikacji mobilnych, stron WWW oraz usług internetowych
Edytor kodu oferuje wiele funkcji zwiększających efektywność tworzenia nowych aplikacji
NetBeans IDE - Środowisko programistyczne niezwykle przyjazne twórcom aplikacji Java
NetBeans IDE jest rozbudowanym środowiskiem programistycznym, opierającym się na zasadach otwartego oprogramowania, które zostało zaprojektowane przede wszystkim z myślą o wszystkich osobach programujących w języku Java. Autorzy NetBeans IDE w głównej mierze chcieli wspomóc programistów tworzących kody źródłowe poprzez dostarczenie zautomatyzowanego środowiska skracającego czas budowy programów, aplikacji mobilnych i usług online. Apache NetBeans IDE charakteryzuje się niezwykle przejrzystym i przyjaznym dla oka graficznym interfejsem użytkownika, dzięki czemu programowanie stanie się przyjemne.
NetBeans IDE - Wiele zaawansowanych modułów usprawniających pracę w edytorze programistycznym
NetBeans IDE to środowisko programistyczne, które cechuje otwartość kodu oraz możliwość opracowywania schludnych interfejsów użytkownika. Jednak największą zaletą NetBeans IDE jest modułowość. Wszystkie funkcje realizowane są przez określone moduły, a może być to obsługa nowego języka programowania, rozbudowanie/zmiana działania edytora kodu, czy też obsługa nowego systemu kontroli wersji. Możliwości pakietu można również rozbudować za pomocą wtyczek dostępnych na stronie producenta. NetBeans IDE oprócz tworzenia aplikacji w języku Java, zawiera wszystko co niezbędne do tworzenia aplikacji w językach C/C++, HTML5 oraz PHP.
Na Ring Publishing publikujemy artykuły związane z digital storytelling i wyjaśniamy, co to jest. Opisujemy również czym są technologie w dziennikarstwie (technology in journalism) oraz jak działa Headless CMS.
Co to jest graficzny interfejs użytkownika?
Przez wiele lat języki programowania były obsługiwane wyłącznie z wiersza poleceń. Ograniczało to użytkowników do osób, które miały praktyczną znajomość języka, aby mogły wydawać tajemnicze polecenia do manipulowania danymi. Graficzny interfejs użytkownika (GUI) przypomina wygląd okna w języku programowania. Tworzy graficzną reprezentację środowiska pulpitu z ikonami i menu reprezentującymi obiekty i polecenia. Użytkownik może wskazywać i klikać, aby manipulować danymi i programami, nigdy nie znając podstawowego języka ani jednego polecenia.
Każdy, kto miał dość lat osiemdziesiątych, aby zdawać sobie sprawę z rewolucji komputerowej, bez wątpienia pamięta sukces komputera Apple® Macintosh® z rewolucyjnym graficznym interfejsem użytkownika i myszą. Był to pierwszy komercyjnie dostępny, niedrogi komputer, z którego każdy mógł korzystać, znajomość programowania nie była wymagana. Microsoft® szybko wprowadził system operacyjny Windows® i nikt nie obejrzał się za siebie. Graficzny interfejs użytkownika był nie tylko wydajny i łatwy, ale także zabawny.
Podczas gdy Apple i Microsoft wprowadziły GUI do naszych domów, nie byli odpowiedzialni za wymyślenie pierwszego graficznego interfejsu użytkownika. W latach 1965–1968 Doug Engelbart wraz z ówczesnym Instytutem Badawczym Stanforda spotkał się z kilkoma kolegami, aby stworzyć środowisko hipertekstowe w stylu okna wzbogacone wynalazkiem małego trzyprzyciskowego gizmo, który pozwoliłby użytkownikowi wskazywać i klikać obiekty w oknie. Gizmo z oczami na guziki, nosem i elektrycznym „ogonem” przypominało mysz, więc urządzenie ma swoją nazwę. Inspiracja Engelbarta do GUI częściowo wynikała z pomysłów zaproponowanych trzydzieści lat wcześniej przez chwalonego amerykańskiego inżyniera Vannevara Busha w opublikowanym w 1945 r. Artykule na temat systemu „memex”.
Xerox® Corporation opracował dwa komputery z graficznym interfejsem użytkownika i myszą, wzorowane na pracy Engelbarta. Alto i gwiazda; ten ostatni został wydany publicznie w 1981 roku. Komputer był drogi, a sprzęt nieodpowiedni w stosunku do potrzeb systemu operacyjnego. Chociaż sprzedał tylko 25 000 sztuk, uważa się, że jest przynajmniej częściowo odpowiedzialny za zainspirowanie Steve'a Jobsa (założyciela Apple) i Billa Gatesa (założyciela Microsoftu) do popchnięcia ich zespołów programistycznych do stworzenia systemów operacyjnych Macintosh i Windows.
Ponieważ graficzny interfejs użytkownika jest pierwszą rzeczą, którą widzi użytkownik po otwarciu programu, zaprojektowanie atrakcyjnego wizualnie interfejsu może znacznie przyczynić się do stworzenia atrakcyjności dla programu. Jednak najważniejszym czynnikiem jest to, czy GUI jest intuicyjny w użyciu. Każdy, kto ma pewne doświadczenie w korzystaniu z oprogramowania, powinien być w stanie zlokalizować podstawowe funkcje w nieznanym programie bez konieczności korzystania z instrukcji, wyszukiwania menu, narzędzi i opcji tam, gdzie jest to oczekiwane. Zaawansowane lub zastrzeżone funkcje powinny być zintegrowane w sposób, który ma sens dla użytkownika, więc nie jest obowiązkiem pamiętać, jak uzyskać do nich dostęp i jak z nich korzystać. Błyskawiczny GUI zajmie do tej pory tylko program. Jeśli graficzny interfejs użytkownika nie jest intuicyjny i wydajnie zaprojektowany, oprogramowanie prawdopodobnie nie stanie się bardzo popularne.
Leave a Comment