Po tym, jak telefon komórkowy wkroczył w erę pełnego ekranu, schematy projektowania front-end telefonów komórkowych pojawiają się w nieskończoność. Od „ekranu huku” do „ekranu kropli wody”, a następnie do obecnego popularnego „ekranu do kopania dziur”, wszystkie należą do kategorii ekranu o specjalnym kształcie i nie stały się jeszcze prawdziwym „pełnym ekranem”. Nawet najpopularniejszy program „kamera pod ekranem” nie ma zbyt wielu dostępnych produktów. Ludzie nadal ciężko pracują, aby osiągnąć „prawdziwy pełny ekran”. Wiele rozwiązań „prawdziwie pełnoekranowych” jest stosowanych w telefonach komórkowych, takich jak „kamera dolna”, „kamera podnoszona”, „podwójny ekran z przodu i z tyłu” itp., które są próbą uzyskania pełnego ekranu. Dzisiaj przyjrzyjmy się procesowi tworzenia i eksploracji pełnego ekranu.

Jeśli chodzi o powstanie pełnego ekranu, musimy porozmawiać o maszynie koncepcyjnej Xiaomi Mix (generacja miksów). Xiaomi mix to koncepcyjny telefon komórkowy wprowadzony na rynek wraz z premierą nowego produktu Xiaomi 25 października 2016 r. Ten koncepcyjny telefon komórkowy można uznać za zbawiciela Xiaomi w niskim okresie. Ten pełnoekranowy telefon komórkowy Xiaomi wywołał poruszenie na rynku telefonów komórkowych z poważną homogenizacją, a także pojawił się trend pełnego ekranu. Jednak mix Xiaomi nie jest tak naprawdę „pełnoekranowym” telefonem komórkowym w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Tak zwany „pełnoekranowy” producent telefonów komórkowych to aquaos, telefon komórkowy wprowadzony na rynek przez Sharp w sierpniu 2014 r. 305sh, który jest pierwszą firmą, która wypuściła koncepcję ekranu zbliżonego do pełnego ekranu.

Trend „pełnego ekranu” jest nie do powstrzymania, a wszyscy producenci współpracują ze sobą, w tym Liu Haiping, ekran shuidi, ekran perłowy, ekran meirenjian, ekran kopiący (łącznie określany jako pełny ekran heteromorficzny) itp., a także rozwiązania podnoszenia kamery, przedniego i tylnego podwójnego ekranu, przesuwanego ekranu itp., Które realizują proporcję ekranu telefonu komórkowego.

W kamerze windy oppo   Findx i vivo   NEX to najbardziej reprezentatywne dzieło; Przesuwany ekran ma mix3 Xiaomi i magię3 chwały. Ekran slajdów przyjmuje konstrukcję oddzielającą ekran od płyty głównej, ukrywając kamerę pod pokrywą i przesuwając się, aby zobaczyć aparat; Istnieje również rozwiązanie podwójnych ekranów z przodu iz tyłu. Ideą konstrukcyjną ekranów przednich i tylnych jest wykonanie dwóch ekranów, jednego ekranu głównego i jednego ekranu podrzędnego. Można używać obu ekranów, ale nie można ich używać jednocześnie. Bardziej reprezentatywnymi produktami są wersja z podwójnym ekranem Vivonex oraz nubiax.

Te trzy rodzaje rozwiązań mają na celu osiągnięcie „prawdziwej kompleksowości”. W tamtym czasie ta próba osiągnięcia „prawdziwie wszechstronnego ekranu” została stopniowo porzucona przez konsumentów w niespełna rok.

Pierwsza to waga telefonu komórkowego. Wynikiem podnoszącej konstrukcji mechanicznej jest ciężkie nadwozie. Na przykład telefon komórkowy Vivonex waży 199G, a oppo   Find   X waży 186g, Xiaomi mix3 waży 218g, a chwała Magic 2 waży 206G. Przednie i tylne podwójne ekrany są takie same, o grubości 8,09 mm i wadze 199,2 g, co utrudnia nam komfort.

Mechaniczna konstrukcja telefonu komórkowego stanowi doskonały test na szczelność telefonu komórkowego. Chociaż konstrukcja mechaniczna poprawia precyzję telefonu komórkowego, zmniejsza szczelność telefonu komórkowego i zmniejsza jego pyłoszczelność i wodoodporność. W tamtym czasie wielu konsumentów telefonów komórkowych z konstrukcją do podnoszenia mówiło: „za odkurzanie!”.

Wreszcie kwestia kosztów. Chociaż pełnoekranowy telefon komórkowy typu windy wygląda bardzo technologicznie, jego kadłub przyjmuje strukturę mechaniczną, a koszt tych struktur jest kilkakrotnie wyższy niż w przypadku zwykłych telefonów komórkowych. Jest mało prawdopodobne, aby wejść na rynek low-end, a cena jest również bardzo wysoka.

Chociaż nie ma „prawdziwego pełnego ekranu”, który mógłby wprowadzić na rynek działalność wywrotową, wierzymy, że ta epokowa maszyna będzie nam coraz bliższa dzięki naszym wysiłkom i próbom w przeszłości oraz epoce „prawdziwego pełnego ekranu” w końcu nadejdzie.

Tags:
Jarosław Kułak
Jarosław Kułak

Leave a Comment