Zaniedbywanie Ubuntu Phone przez firmę Canonical skłoniło wielu programistów do korzystania z Androida i iOS jako platform dla swoich aplikacji. Ale nie jest to niezgodne z używaniem Ubuntu 17.04 jako systemu operacyjnego. Niewiele mniej.
Przez długi czas mogliśmy instalować narzędzia publikowane przez Google do tworzenia aplikacji na Androida. Głównym narzędziem jest Android Studio, IDE, które pozwala nam tworzyć aplikacje dowolnego typu i przesyłać je do Sklepu Play prosto i szybko.
Dzięki najnowszym wersjom Ubuntu Zwłaszcza w przypadku Ubuntu 17.04 instalacja Android Studio nieco się zmieniła, dlatego wyjaśniamy, jak zainstalować go w naszym Ubuntu. Ale jeśli oprócz instalacji Android Studio chcesz zrobić podstawową konfigurację, radzę ci to zrobić stary przedmiot gdzie liczy się, jak skonfigurować Google IDE.
Najłatwiejszą metodą instalacji jest narzędzie Ubuntu Make. To jest metapakiet lub narzędzie, które automatycznie instaluje wybrane przez nas narzędzie programistyczne, w tym swift dla iOS lub Android Studio dla Androida.
A ponieważ w takich przypadkach wygodnie jest wszystko zaktualizować, użyjemy zewnętrznego repozytorium. Otwieramy więc terminal i piszemy:
sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-desktop/ubuntu-make sudo apt update sudo apt upgrade
Po zainstalowaniu narzędzia Ubuntu Make musimy napisać, co następuje, aby zainstalować Android Studio:
umake android
Rozpocznie się instalacja Android Studio i innych narzędzi, które pomogą nam publikować aplikacje na Androida. Jednak może nie mamy niezbędnych zależności, w takim przypadku zwróci błąd i przed ponownym zainstalowaniem będziemy musieli wypełnić zależności.
Jeśli chcemy zainstalować inne narzędzia lub używać innych języków programowania, musimy użyć polecenia „umake”, a następnie języka lub zestawu narzędzi. Wiedzieć z dostępnych narzędzi wystarczy napisać „umake -help” z którym pojawią się wszystkie informacje.
Jak widać, proces jest prosty i prosty, a także bezpieczny. Dzięki Ubuntu Make możemy zainstalować różne platformy programistyczne bez narażania naszego Ubuntu, coś, co doceni wielu użytkowników.
Leave a Comment