Pobierz aplikację na wybrany system Android/iOS/Windows

Jeśli do tej pory używaliście Państwo tylko wersji 6.0 i nowszej

W celu zaktualizowania do najnowszej wersji Comarch IBARD 6.3 wystarczy pobrać i uruchomić instalator. Najnowsza wersja nadinstaluje się na dotychczasową aplikację Comarch IBARD 6.0 (i późniejsze) automatycznie aktualizując harmonogramy i konfiguracje zadań backupów.

Jeśli do tej pory używaliście Państwo tylko wersji 5.2.3 (i wcześniejszych z serii 5)

W celu zaktualizowania do najnowszej wersji Comarch IBARD 6.3 wystarczy pobrać i uruchomić instalator ze strony Comarch IBARD . Najnowsza wersja nadinstaluje się na dotychczasową aplikację Comarch IBARD 5.2.3 (i wcześniejsze z serii 5) automatycznie aktualizując harmonogramy i konfiguracje zadań backupów.

W przypadku używania równolegle dwóch wersji aplikacji

W przypadku posiadania równolegle wersji Comarch IBARD 5.2.3 (lub wcześniejszych z serii 5) i Comarch IBARD 6.0 (lub późniejszych) – procedura nadinstalowania wersji odinstaluje obie w/w wersje, a dotychczas używane harmonogramy i konfiguracje zadań backupów zostaną przeniesione z wersji 5.2.3 (lub wcześniejszych z serii 5) do najnowszej wersji Comarch IBARD 6.3. Po instalacji prosimy o zweryfikowanie dotychczas ustalonych konfiguracji. Jeżeli w w/w przypadku zależy Państwu na zachowaniu harmonogramów i konfiguracji z aplikacji z serii 6 prosimy o kontakt z zespołem Asysty Technicznej:

mailowo:

lub telefonicznie: +48 12 684 88 80

Google stawia na prywatność w Androidzie 12 (wideo)

Android 12, który na chwilę obecną znajduje się w fazie beta, poza nowym projektem wizualnym zaoferuje nowe funkcje, dzięki którym użytkownikowi w bardziej przejrzysty sposób prezentowane będą informacje na temat aplikacji uzyskujących dostęp do jego danych.

Do dyspozycji będzie też więcej ustawień umożliwiających dokonywanie świadomych wyborów w zakresie ilości prywatnych informacji, do których dostęp mają aplikacje.

Nowe mechanizmy ochrony prywatności w systemie Android 12

Nowa wersja systemu Google będzie zawierać przeprojektowany panel prywatności (Privacy Dashboard). W jednym miejscu będzie można tutaj sprawdzić, które aplikacje mają dostęp do danych użytkownika, jak często taki dostęp uzyskują oraz jakie rodzaju są to dane.

Z tego samego miejsca w prosty sposób będzie można też odebrać wybrane uprawnienia poszczególnym aplikacjom.

Android 12 będzie wyraźnie informował, gdy któraś z aplikacji w danym momencie uzyskuje dostęp do mikrofonu lub kamery urządzenia. Posłuży temu czytelna ikona wyświetlająca się w prawym górnym rogu na pasku stanu. Dodatkowo, w szybkich ustawieniach pojawią się dwa nowe przyciski pozwalające na szybkie włączenie/wyłączenie dostępu do tych komponentów wszystkim aplikacjom.

Ponadto, Android 12 zaoferuje nowe ustawienia w zakresie dostępu do lokalizacji. Użytkownik będzie mógł zdecydować czy aplikacje mają uzyskiwać dostęp do jego dokładnego, czy też tylko przybliżonego położenia.

"Przykładowo, aplikacje pogodowe nie potrzebują twojej dokładnej lokalizacji, aby dostarczyć dokładną prognozę." - wyjaśnia sens tej funkcji Google.

Microsoft ma wielkie plany związane z Androidem. Powstał nowy dział Android Microsoft Platform and Experiences

Microsoft po raz kolejny przeorganizował swoje zespoły. Jak ogłosił CVP Panos Panay w notce do pracowników, firma przenosi działy Surface Duo OS, SwiftKey, Phone Link, Microsoft Launcher i kilka innych do dedykowanej grupy o nazwie Android Microsoft Platform and Experiences" (AMPX).

Do tej pory większość działań firmy związanych z Androidem, w tym prace nad SwiftKey Keyboard i Microsoft Launcher, odbywała się pod pieczą działu Microsoft Mobile Experiences (MMX), który skupiał się również na produktach dla iOS i iPadOS. Nowy, dedykowany dział Androida ma pomóc firmie mocniej skoncentrować swoje wysiłki na ofercie dla Androida i na samym systemie — jako pierwszym w kolejności zaraz za Windows.

Jak donoszą źródła związane z tematem, Microsoft ma w zanadrzu wielkie pomysły na Androida i Windowsa na kilka następnych lat, w tym bardziej zaawansowaną integrację między smartfonami z Androidem a komputerami z Windows, wykraczającą poza to, co jest już dostępne za pośrednictwem aplikacji Łącze z telefonem. Gigant zamierza umiejscowić smartfony z Androidem jako rozszerzenie dla PC z Windows i stworzyć powiązania podobne do tych, które znamy z iPhone'ów i Maców.

Z tą reorganizacją wiążą się też zmiany stanowisk. Shilpa Ranganathan obejmie wiodącą rolę w organizacji PM-ów Windows, z której odchodzi Linda Averett przechodząca do zespołu prywatności, zgodności i bezpieczeństwa. Ali Akgun, dotychczasowy CVP Surface, ma zostać liderem grupy AMPX. CVP Michael Fortin prawdopodobnie odchodzi na emeryturę, a jego zadania przejmie kilku innych liderów z organizacji Windows + Devices.

Jarosław Kułak
Jarosław Kułak

Leave a Comment