Wprowadzenie do aplikacji Łącze z telefonem Microsoft
Nasza ewolucja poprzedniej aplikacji Twój telefon wprowadza nową nazwę do środowiska użytkownika. Dzięki nowej aplikacji Łącze z telefonem na komputerze z systemem Windows i nowej aplikacji Łącze do Windows na urządzeniu z systemem Android uzyskiwanie dostępu do aplikacji mobilnych i zawartości nigdy nie było łatwiejsze!
Dowiedz się więcej o aplikacji Łącze z telefonem
Na pewno Czy kiedykolwiek słyszałeś o określeniu debugowanie USB?. Jest to termin, który zwykle pojawia się od czasu do czasu, gdy mówimy o Androidzie. Chociaż jest wielu użytkowników, którzy nie wiedzą, co oznacza ten termin. Dlatego poniżej omówimy to. Abyś wiedział, co to jest, jak go używać, a także jak go aktywować na naszym telefonie z Androidem.
To ważna koncepcja, ponieważ jest bardzo możliwe, że czasami będziemy musieli skorzystać z debugowania USB z naszym telefonem z Androidem. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak będziemy mogli z niego korzystać.
Co to jest debugowanie USB?
Debugowanie to termin, który tłumaczymy z języka angielskiego, a konkretnie ze słowa debugowanie. To słowo, do którego się odnosi proces wyszukiwania i rozwiązywania błędów w programie komputerowym. Najpopularniejsze jest to, że tworzenie aplikacji na Androida odbywa się za pomocą Android Studio na komputerze. Chociaż, gdy przychodzi czas na testowanie aplikacji, musimy skorzystać ze smartfona. Musimy więc przekazać go do telefonu, w którym działa kod.
W tym miejscu do gry wkracza debugowanie USB. Podziękowania dla niej, będziemy mogli podłączyć nasz smartfon do komputera. W ten sposób możemy przetestować daną aplikację za pomocą kabla USB. Jest to narzędzie przeznaczone dla programistów. Dlatego znajdujemy tę opcję wśród możliwości rozwoju na Androida.
W wielu przypadkach debugowanie USB jest definiowane jako proces, który umożliwia bezpośrednie połączenie komputera ze smartfonem, abyśmy mogli przekazywać informacje. Jest to kluczowa kwestia, jeśli chodzi o instalowanie nowego oprogramowania na naszym telefonie z Androidem. Oprócz wielu innych procesów, o których informujemy poniżej.
Do czego służy debugowanie USB?
Jak już powiedzieliśmy, debugowanie USB pomaga nam połączyć smartfon z komputerem, dzięki czemu możliwe jest przekazywanie informacji między dwoma urządzeniami. Aby móc z niego korzystać, każdy producent oferuje zwykle serię narzędzi dla tego. W przypadku Samsunga mamy Odina, o których już mówiliśmy. Chociaż prawdopodobnie najbardziej znanym w tym sensie jest ADB (Android Debug Bridge).
Włącz debugowanie USB na naszym telefonie z Androidem to coś, co da nam wiele możliwości. Jeśli będziemy chcieli stworzyć aplikację na Androida, to dzięki temu procesowi będziemy mogli przetestować ją na naszym telefonie z Androidem w trakcie jej rozwijania w poszukiwaniu błędów.
Ponadto włączenie debugowania USB jest również door, aby móc zainstalować Root lub nową ROM i móc zainstalować niestandardowe odzyskiwanie. Możliwe jest również całkowite ponowne flashowanie fabrycznego systemu operacyjnego naszego telefonu z Androidem. Jest to więc coś, z czego można wiele zyskać.
Nie jest zalecane, ani nie jest konieczne, aby debugowanie USB było stale włączone na naszym telefonie z Androidem. Ponieważ nie jest to coś, czego używamy stale, i ponieważ jest to problem z bezpieczeństwem, ponieważ w takim przypadku łatwiej jest uzyskać dostęp do danych w telefonie.
Jak włączyć debugowanie USB
Debugowanie USB to coś, co wszystkie telefony z Androidem mogą łatwo włączyć w opcjach programisty. Od kiedy Android 4.2 trafił na rynek, to coś, co jest dostępne na wszystkich urządzeniach z systemem operacyjnym. A sposób aktywacji jest naprawdę prosty.
Jak już wam wyjaśniliśmy w tamtych czasach, musimy przejść do sekcji o telefonie w ustawieniach naszego telefonu z Androidem. Kilkakrotnie klikamy w numer kompilacji, dopóki opcje rozwoju nie zostaną aktywowane. Następnie je wprowadzamy i tam będziemy mogli w prosty sposób aktywować debugowanie USB. W ten sposób będziemy mogli łatwo przesyłać aplikacje lub łatwo zainstalować pamięć ROM odzyskiwania na Androida.
Za pomocą NFC możemy nie tylko przesyłać i odbierać dane, lecz także odczytywać informacje i sterować smartfonem. Służą do tego tzw. tagi, które są gadżetami o wszechstronnym zastosowaniu i niemal nieograniczonych możliwościach.
Czym jest NFC TAG? To nic innego, jak niewielkie urządzenie (,,czip”) dostępne w różnych formatach, np. jako breloczki lub naklejki. Tagi wyposażone są w NFC, jednak informacje w nich zawarte mogą być jedynie odbierane przez smartfon. To gadżety pasywne, które same nie wykonują żadnej czynności.
W praktyce Tag NFC ma na celu maksymalnie skrócić czas potrzebny do przeprowadzenia dowolnej czynności. Urządzenia mogą być wielokrotnie wykorzystywane i niemal dowolnie konfigurowane. Kupimy je za niewielką cenę, m.in. na aukcjach internetowych. Możemy np. zdecydować się na Tag, który umieścimy przy wejściu do domu. Po przyłożeniu do niego telefonu Tag automatycznie uruchamia Wi-Fi, dzięki czemu internet stacjonarny zostaje połączony ze smartfonem tuż po wejściu do domu. Opcji jest wiele – od uruchamiania wibracji za pomocą Tagu na szafce nocnej, poprzez wszelkie inne funkcje telefonu, skończywszy na blokowaniu dostępu do internetu poprzez uruchamianie trybu samolotowego czy pobieraniu danych z plakatów i ulotek informacyjnych. Aby zapisać interesujące nas polecenie, wystarczy pobrać odpowiednią aplikację, za pomocą które ustawiamy czynność. Kolejno przykładamy telefon z NFC do Tagu. Po prostej konfiguracji każdorazowe przyłożenie telefonu będzie skutkowało przekazem informacji, a tym samym nasz smartfon będzie wykonywał dane polecenie bez konieczności każdorazowego ustawiania.
Leave a Comment