W pierwszej połowie tego roku Google uruchomiona Android 8.0 „Oreo” w wersji zapoznawczej dla programistów, śledząc nowy 2017 w sierpniu system operacyjny dla smartfonów oficjalnie uruchomiony w ostatecznej wersji.
nowa Android 8.0 Oreo wprowadził istotne zmiany i ulepszenia w stosunku do poprzednich wersji. Powiadomienia grupowe, wsparcie picture-in-picture dla wideo, widoczne ulepszenia wydajności i dobra optymalizacja baterii to tylko niektóre z głównych nowych funkcji nowego systemu.
Wraz z systemem Android 8.0 „Oreo” został uruchomiony po raz pierwszy, a plik dystrybucja równoległa system operacyjny. Android Go.
Co to jest Android Go i jakie smartfony możemy znaleźć
Android Go to wersja oparta na systemie Android 8.0 Oreo, narysowana i zmodyfikowana dla telefonów komórkowych ze skromnymi zasobami sprzętowymi. Low-endowe smartfony.
W tej dystrybucji systemu Android poszukiwano optymalizacji systemu, aby zużywać mniej miejsca i działać w rozsądnych parametrach na smartfonach z 1 GB RAM pod obudową. Tanie smartfony.
Android Go jest dostępny specjalnie zoptymalizowane aplikacje dla niego, dostępny w Sklep Google play i różni się od podstawowych etykietą „Idź” na ikonie. W przypadku tego systemu operacyjnego dedykowanego dla klasy urządzeń z niższej półki szereg aplikacji Google zostało przeprojektowanych i zoptymalizowanych pod kątem mniejszego zużycia zasobów. Procesor, przestrzeń dyskowa, pamięć RAM i dane mobilne.
Poza aplikacjami Gmail Go, Asystent Go, Google Map Go i innych, sklep Google Play został przeprojektowany. W sklepie Google na pierwszej stronie znajdziecie aplikacje dedykowane dla systemu Android Oreo, dystrybucja „Go”. W przeciwnym razie użytkownicy mogą zainstalować zwykłe aplikacje opracowane dla bardziej wydajnych smartfonów.
Zalety systemu Android Go są oczywiste. Zapewnia stabilność i niezawodność na najniższych i najniższych standardach smartfonów ze skromnym sprzętem. 1GB RAM, niski procesor (CPU) i mała przestrzeń dyskowa.
Są jednak wady, Android Go nie ma wszystkich funkcji i innowacji dostępnych w standardowej wersji Androida Oreo. Usunięto wszystkie funkcje i opcje, które mogły wymagać pamięci RAM, procesora, miejsca na rozruch i wysokiego zużycia danych.
Aplikacje będą kolejnym ważnym problemem i Android Go. Firma Google przeprojektowała i zoptymalizowała większość podstawowych aplikacji (Gmail, YouTube, Asystent itp.) Dla Androida Go. Twórcy aplikacji mogą nie być zbyt zainteresowani Android Go. Będąc systemem obecnym na tanich smartfonach, jest mało prawdopodobne, że będzie można na nich zarabiać, aby przynosić zysk deweloperowi. Reklama w aplikacjach lub grach też nie byłaby dobrze płatna.
Wady Androida Go:
Oszczędzanie danych nie działa w Chrome na https bezpiecznych stronach.
Oszczędzanie danych nie działa w trybie incognito (Chrome)
Niektóre witryny mają problem z lokalizacją Twojej lokalizacji.
Niektóre obrazy nie mogą być wyraźnie widoczne w przeglądarce
Uwierzytelnianie nie działa na wielu stronach internetowych
Jednak Android Oreo Go to dobry początek dla firm, które chcą opracować inteligentne, tanie telefony komórkowe.
Nokia jest jedną z firm, które już ogłosiły, że Nokia 2 otrzyma najnowszą wersję Androida systemu Android 8.1 Oreo, wersja Go.
System Android znamy przede wszystkim ze Android TV jest intuicyjnym, uniwersalnym systemem, z którego korzysta wielu producentów. Jakie zalety i wady ma taki system? Czy warto kupić telewizor z Androidem? znamy przede wszystkim ze smartfonów i tabletów, ale coraz częściej pojawia się on również w telewizorach.jest intuicyjnym, uniwersalnym systemem, z którego korzysta wielu producentów. Jakie zalety i wady ma taki system? Czy warto kupić
Android TV – co to znaczy?
Android to najpopularniejszy system operacyjny na świecie. Jest powszechnie stosowany w różnych urządzeniach elektronicznych, m.in. w smartfonach, smartwatchach i Google system Android jest łatwy do dostosowywania i otwarty na inne oprogramowanie. to najpopularniejszy system operacyjny na świecie. Jest powszechnie stosowany w różnych urządzeniach elektronicznych, m.in. w smartfonach, tabletach smartbandach , a także w telewizorach. Stworzony przez firmęsystem Android jest łatwy do dostosowywania i otwarty na inne oprogramowanie.
Android TV to specjalna wersja systemu dostosowana do obsługi telewizorów. Jest bardzo intuicyjna i łatwa w obsłudze, nawet dla początkującego użytkownika. Natomiast bardziej zaawansowanym użytkownikom oferuje ogrom ciekawych możliwości. Należy pamiętać, że oprogramowanie musi być stale podłączone do Internetu za pomocą modułu Wi-Fi albo z wykorzystaniem kabla LAN.
Do czego służy system Android TV?
Każdy Smart TV oferuje dostęp do Internetu i wielu innych ciekawych funkcji. Po co jest w takim razie system Android? Jego zadaniem jest maksymalne ułatwienie zarządzania telewizorem. System ten stanowi zatem centrum zarządzania odbiornikiem.
Co daje system Android TV? Przede wszystkim ułatwia przeglądanie kanałów oraz pobieranie i odtwarzanie aplikacji. Dzięki niemu możemy swobodnie korzystać z Internetu z pozycji telewizora – mamy dostęp do przeglądarki internetowej, do bankowości internetowej, poczty e-mail, a nawet mediów społecznościowych. To właśnie dzięki temu systemowi możemy korzystać z platform VOD, na których znajduje się ogromna baza filmów, seriali i programów telewizyjnych. Co więcej, telewizor z Androidem pozwala na łatwe odtwarzanie multimediów zapisanych w pamięci smartfona, a także obsługę gier po podłączeniu pada.
Android TV – czym się różni od Smart TV?
Wiele osób zastanawia się, czym się różni Android TV od Smart TV. Nie jest to właściwie zadane pytanie, ponieważ Android TV jest rodzajem systemu Smart TV. Podobnie jak inne systemy operacyjne, Android oferuje wiele inteligentnych funkcji, które można zrealizować dzięki dostępowi do Internetu. Android na telewizor różni się jednak od innych systemów smart, m.in. wyglądem interfejsu, dostępem do większej liczby aplikacji, multimedialnością czy płynnością działania.
Jakie są aplikacje na TV z Androidem?
około 3,5 miliona aplikacji, czyli najwięcej ze wszystkich systemów operacyjnych. Dzięki temu możemy pobierać aplikacje, instalować je w telewizorze i korzystać z nich, ile chcemy. Co zainstalować w telewizorze Android? Do najpopularniejszych aplikacji należą: Każdy system operacyjny w telewizorze oferuje dostęp do rozmaitych aplikacji. Jednak nie wszystkie aplikacje będą działać na danym systemie operacyjnym. Telewizor z Androidem oferuje dostęp aż do, czyli najwięcej ze wszystkich systemów operacyjnych. Dzięki temu możemy pobierać aplikacje, instalować je w telewizorze i korzystać z nich, ile chcemy. Co zainstalować w telewizorze Android? Do najpopularniejszych aplikacji należą:
Aplikacje VOD – HBO Max, Netflix, Amazon Prime Video, Player, Showmax, Rakuten, Ipla, Polsat Box Go, Filmbox Live, Cineman, CDA.
Aplikacje multimedialne – YouTube, Spotify, Tidal, Deezer.
Aplikacje społecznościowe i internetowe – Instagram, Facebook, Twitter, przeglądarka www.
Jak pobierać aplikacje na telewizor z Androidem?
W telewizorach z systemem Android pobieranie i instalowanie aplikacji jest bardzo łatwe. Wystarczy wejść w menu główne telewizora, a następnie przejść do Sklepu Play. Tam pojawi się lista dostępnych aplikacji, które możemy zainstalować w naszym telewizorze. Jeśli nie możemy znaleźć interesującej nas aplikacji, łatwo ją odnajdziemy, korzystając z wyszukiwarki. Gdy znajdziemy odpowiednią aplikację, wystarczy, że ją wybierzemy, a następnie zainstalujemy. Po wykonaniu tych czynności w menu telewizora powinna pojawić się zainstalowana przez nas aplikacja.
Należy dodać, że wiele popularnych aplikacji jest już fabrycznie zainstalowanych. Istnieje również możliwość pobrania aplikacji z innych źródeł niż Sklep Play. Takie aplikacje są dostępne w formie plików APK, które dostępne są w darmowych serwisach internetowych.
Jakie telewizory mają Androida?
Wielu producentów oferuje własne systemy Smart TV, ale jest też mnóstwo takich, którzy wyposażają telewizory w systemy Android. Wśród takich odbiorników znajdziemy zarówno modele budżetowe, jak i z wyższej półki cenowej. Z systemu Android w telewizorach korzystają tacy producenci jak: Andrino, Blaupunkt, Hitachi, JVC, Kiano, Manta, Sharp, Sony, TCL, Thomson, Toshiba i Xiaomi. Mimo tego, że marka Philips stworzyła własny system operacyjny Saphi, niektóre swoje odbiorniki w dalszym ciągu wyposaża w system Android.
Jaki TV z Androidem wybrać?
Jeśli chcemy kupić telewizor z Androidem, przed zakupem powinniśmy zapoznać się z kilkoma ważnymi parametrami.
Przekątna ekranu – zawsze wyrażana jest w calach. Telewizory Android TV dostępne są w wielu wymiarach – bez problemu znajdziemy modele zarówno o przekątnej 32 cali, jak i 75 cali. Mały telewizor z Androidem (np. o przekątnej 32 cali) to wydatek ok. 800-1200 zł.
Rodzaj matrycy – aktualnie możemy wybierać spośród matryc LCD, LED, OLED albo QLED. Warto dokładniej zapoznać się z ich specyfikacją, aby wybrać telewizor, który najlepiej spełni nasze potrzeby. Musimy jednak mieć na uwadze, że najtańszy będzie telewizor z Androidem z matrycą LCD lub LED. Natomiast najdroższe będą odbiorniki z matrycą OLED – w zależności od przekątnej ekranu mogą one osiągać ceny nawet do 6000 zł.
Rozdzielczość – telewizor z Androidem może mieć rozdzielczość HD Ready, Full HD lub 4K. Im wyższą rozdzielczość wybierzemy, tym bardziej szczegółowy obraz uzyskamy na ekranie.
Klasa energetyczna – określa, ile energii zużywa telewizor podczas pracy. Im wyższa klasa energetyczna, tym mniejsze zanieczyszczenie środowiska i większe oszczędności prądu. Do najbardziej energooszczędnych telewizorów należą te o klasie zbliżonej do A.
Wymiary – wybierając telewizor z Androidem, powinniśmy wziąć pod uwagę również dane techniczne, które określają jego wymiary. Powinniśmy dokładnie sprawdzić szerokość, wysokość i długość telewizora. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zmieści się w wyznaczonym miejscu.
Przed zakupem warto porównać ze sobą kilka modeli telewizorów i poczytać opinie innych użytkowników. W ten sposób zyskamy pewność, że kupujemy dobry sprzęt.
Czy warto kupić telewizor z Androidem?
Telewizor z Androidem czy bez? To pytanie zadaje sobie wielu konsumentów. Trudno jest jednoznacznie na nie odpowiedzieć, ponieważ Android w TV ma zarówno zalety, jak i wady.
Telewizor z Androidem – zalety
Android TV to przejrzysty, intuicyjny i łatwy w obsłudze system.
Oferuje dostęp do ogromnej bazy aplikacji oraz gier w Google Play. TV bez Androida nie oferuje dostępu do tak dużej liczby aplikacji.
Możliwe granie w gry na pilocie lub za pomocą pada, bez konieczności podłączania dodatkowego sprzętu.
Wygodne odtwarzanie plików, zdjęć i materiałów wideo ze smartfona.
Android TV jest kompatybilny ze wszystkimi usługami, które oferuje marka Google, czyli np. z pocztą Gmail czy Google Maps.
Wyszukiwanie głosowe – możliwość sterowania bez użycia pilota.
Telewizor z Androidem – wady
Należy pamiętać, że system Android nie będzie jednakowo działał na wszystkich urządzeniach. Tanie odbiorniki, które wyposażone są w słabszej jakości podzespoły, mogą mieć problemy związane z płynnym działaniem systemu i uruchamianiem aplikacji. Należy również pamiętać, że dostęp do aplikacji jest ograniczony przez aktualną wersję Androida. Oznacza to, że niektóre aplikacje nie będą działać na starszych wersjach tego systemu.
Podsumowanie
Trudno jest odpowiedzieć na pytanie, co lepsze: telewizor z Androidem czy bez? Każdy Smart TV oferuje szereg nowoczesnych możliwości, których nie znajdziemy w zwykłych odbiornikach telewizyjnych. Android TV nie jest jeszcze do końca dopracowany, dlatego jego działania na niektórych odbiornikach może nie być tak płynne, jakbyśmy tego oczekiwali. System ten jest jednak cały czas udoskonalany, a w telewizorach stosowane są coraz lepszej jakości podzespoły, co sprawia, że Android TV jest chętnie wybierany przez wielu konsumentów.
Chcesz kupić nowy telewizor? Przeczytaj więcej naszych poradników:
Tak więc masz dylemat, czy powinieneś wykorzenić swój nowy i drogi telefon z Androidem. W twoim umyśle może pojawić się wiele pytań, takich jak to, co dokładnie kibicuje … Jakie są zalety zakorzenienia … Jakiekolwiek wady przechodzenia przez ten proces? Cóż, weźmiemy je dziś pod nasz post i spróbujemy na nie odpowiedzieć.
Zaczniemy od omówienia najbardziej podstawowego pytania - co to znaczy, gdy ktoś mówi, że powinien / nie powinien rootować swojego Androida? Zobaczmy.
Ukorzenienie telefonu z Androidem… Co to znaczy?
Zakorzenienie telefonu z Androidem oznacza po prostu uzyskanie w systemie uprawnień administracyjnych (lub dostępu roota, jeśli jesteś z poziomu Linuksa). Kupując nowy telefon z Androidem, jesteś tylko gościem w telefonie. Możesz korzystać z telefonu, tak jak gość korzysta z systemu Windows, ale nie będziesz mógł dokonywać żadnych zmian w plikach systemowych.
Jednak po uzyskaniu dostępu roota przez telefon możesz przeglądać folder główny systemu Android i wprowadzać zmiany w plikach systemowych w telefonie. Oznaczałoby to możliwość dokonywania wszelkiego rodzaju zmian i instalowania bardziej zaawansowanych aplikacji, których nie można używać na telefonie bez roota.
Będziemy teraz rozmawiać o zaletach i wadach związanych z zakorzenieniem telefonu z Androidem. Zacznijmy od jaśniejszej strony: korzyści.
Korzyści z zakorzenienia telefonu z Androidem
Oto niektóre z zalet korzystania z zakorzenionego telefonu z Androidem.
Uruchom aplikacje specjalne
Po zakorzenieniu telefonu możesz uruchamiać specjalne aplikacje, które wymagają dostępu roota w telefonie. W porównaniu ze zwykłymi aplikacjami aplikacje root zapewniają więcej funkcji.
Ponieważ te specjalne aplikacje mogą bezpośrednio radzić sobie z plikami systemowymi Android, mogą ulepszać system Android na wiele sposobów. Na przykład możesz po cichu odinstalować wiele aplikacji po uzyskaniu dostępu do konta root za pomocą eUninstall.
Uruchom niestandardowe ROM
Jednym z głównych powodów, dla których zakorzeniłem mój telefon, było to, że chciałem zainstalować i używać na nim niestandardowych pamięci ROM.
Te niestandardowe ROM przynoszą wiele poprawek i poprawek wydajnościowych i są znacznie bardziej przyjazne dla użytkownika w porównaniu z zapasami magazynowymi. Są one zoptymalizowane pod względem wydajności, a bateria jest aktualizowana częściej niż pamięci ROM.
Bezpłatna pamięć wewnętrzna
Osoby, które mają niską pamięć wewnętrzną, mogą przenieść dowolną aplikację z pamięci wewnętrznej na kartę SD po zakorzenieniu telefonu. Niektóre aplikacje domyślnie udostępniają tę opcję. Jeśli jednak chcesz wymusić przeniesienie aplikacji, tworząc dowiązanie symboliczne, musisz użyć aplikacji, która działa tylko na telefonie z rootem.
Więc chodziło o zalety. Nic nie jest idealne i istnieją pewne zastrzeżenia związane z zakorzenieniem urządzenia z Androidem.
Wady zakorzenienia Androida
Oto dobra oferta na karcie pamięci SanDisk 32 GB w Amazon.
Przyjrzyjmy się zatem wadom zakorzenienia Twojego Androida.
Twój telefon może zostać zablokowany
Nie po to, żeby cię tutaj zdemotywować, ale kiedy próbowałem wykorzenić mój pierwszy telefon z Androidem - Samsung Galaxy S - zamurowałem go i był w centrum serwisowym przez następne 15 do 20 dni. Niezależnie od tego, jak dobry jest tutorial na temat ukorzeniania, jest to trudne zadanie i jeśli przegapisz jakikolwiek krok lub flashujesz uszkodzony plik zip (tak się stało ze mną), możesz skończyć z zamurowanym (zepsutym) telefonem.
Zakładając, że nie jesteś użytkownikiem zaawansowanym, musisz udać się do centrum serwisowego producenta telefonu i naprawić telefon. Ponadto, jeśli dowiedzą się, że cegła lub pół-cegła spowodowały, że próbujesz wykorzenić telefon, równie dobrze możesz zostać za to obciążony.
Kończysz gwarancję unieważnienia telefonu
Gdy tylko wykorzenisz swój telefon, unieważnisz gwarancję swojego telefonu, a jeśli coś stanie się z Twoim telefonem nawet w okresie gwarancyjnym, firma będzie pobierać opłaty za naprawy. W niektórych telefonach możesz odblokować swój telefon, ale w większości telefonów nie ma powrotu.
Wniosek
Więc zostałeś zaznajomiony i ostrzeżony. Jeśli uważasz, że warto zakorzenić telefon w celu uruchamiania specjalnych aplikacji i niestandardowej pamięci ROM, śmiało. Jeśli uważasz, że nie jest to warte wysiłku, zostań na miejscu. Pod koniec dnia zależy to od Twojego wykorzystania i tego, co chcesz, aby Twój telefon dla Ciebie zrobił. Oczywiście, zawsze zachowuj ostrożność bez względu na to, jak świetny jest ekspert, który uważasz, że jest.
Incydent z cegłami nigdy nie powstrzymał mnie od ponownego zakodowania telefonu. Co z Tobą? Zamierzasz wykorzenić swój telefon z Androidem?
Leave a Comment