Przetwórstwo tworzyw sztucznych
Przemysł tworzyw sztucznych jest dziś strategicznym filarem sektora produkcyjnego na świecie, który ma bezpośredni wpływ na inne kluczowe obszary przemysłu. Wykorzystywany jest m.in. w: motoryzacji, energetyce, elektronice, medycynie oraz przy produkcji artykułów gospodarstwa domowego. Coraz większe zastosowanie tworzyw sztucznych w przemyśle niesie ze sobą konieczność spełniania wysokich wymagań jakościowych. Szybkie i precyzyjne pomiary 3D stają się niezbędnym ogniwem w procesie produkcji. więcej
Moduł do inżynierii odwrotnej w VISI 2018 R2
Najnowsza wersja VISI wprowadza nowy moduł do inżynierii odwrotnej, a także nową i ulepszoną funkcjonalność dla narzędzi CAD i CAM, dedykowanych specjalnie dla rynku form wtryskowych i tłoczników.
W ramach szerszego projektu inżynierii odwrotnej nowa wersja VISI 2018 R2 oficjalnie uruchamia dedykowany moduł wspierający inżynierię odwrotną w istniejącym środowisku CAD/CAM VISI. Pozwala na załadowanie chmury punktów i utworzenie wygładzonej i oczyszczonej siatki.
Moduł inżynierii odwrotnej jest całkowicie zintegrowany z systemem VISI, co oznacza, że chmurę punktów można załadować bezpośrednio z ramienia pomiarowego Hexagon Romer lub z zewnętrznego pliku i wygenerować odpowiednią, zoptymalizowaną siatkę przy użyciu specjalnych narzędzi - mówi Marco Cafasso, VISI Product Manager w Vero Software.
Siatka ta może być punktem wyjściowym do tworzenia odpowiednich powierzchni przy użycia funkcji modelowania lub może być wykorzystana w celach obróbki.
VISI 2018 R2 zawiera prawie 250 nowych i ulepszonych funkcji, w tym aktualizację modelowania bezpośredniego, które zapewniają dodatkową edycję zarówno brył, jak i powierzchni.
Nowe polecenie Edycji Ścian oznacza, że bryły można edytować w prosty sposób, przesuwając lub pociągając wskazane ściany. Na przykład, rozmiar kieszeni z otworami – lub rozmiar bryły – może być zmieniony przy użyciu tego nowego narzędzia w bardzo prosty sposób.
Udoskonalenia funkcji Rozszerzanie powierzchni oraz Wypełnianie otworów oznacza dla konstruktora możliwość bezpośredniego pracowania na ścianach bryły, a nie tylko na powierzchniach, co zdaniem Marco Cafasso zapewnia znaczną oszczędność czasu w fazie projektowania i edytowania.
Kolejną nową funkcją CAM jest „Toolpath Mirroring”, która kopiuje bieżący projekt, odzwierciedlając wszystkie jego ścieżki narzędziowe. Funkcję można zastosować dla każdych ścieżek 2 osiowych, 3 osiowych 3+2 – osiowych i 4/5 osiowych wygenerowanych w VISI. Zachowuje ona oryginalne kierunki skrawania dla każdej operacji i pozwala zaoszczędzić dużą ilość czasu podczas przygotowywania ścieżek narzędziowych dla lustrzanej geometrii, co jest często stosowane w branży motoryzacyjnej.
Wprowadzono bardziej intuicyjny i dynamiczny menadżer zarządzania płaszczyznami roboczymi, ulepszono edycję ścian oraz zwiększono wygodę użytkowania VISI w najnowszej wersji.
Dynamiczne zarządzanie płaszczyzną roboczą zapewnia większą elastyczność i łatwość obsługi. Nowa płaszczyzna robocza jest dynamicznie i automatycznie orientowana względem wskazanej ściany.
Wprowadzony został również kontekstowy pasek narzędzi aktywnego wyboru, który pozwala użytkownikowi na przełączanie się pomiędzy kontekstowymi funkcjami, co zapewnia prostszą, bardziej intuicyjną i satysfakcjonującą obsługę.
Szkolenie z inżynierii odwrotnej z wykorzystaniem oprogramowania Geomagic Design X
Zapraszamy na szkolenie, które rozpoczyna cykl warsztatów poświęconych tematyce inżynierii odwrotnej. Ich zadaniem jest przybliżenie zagadnienia inżynierii odwrotnej rozpoczynając od podstaw teoretycznych aż do zaawansowanych zadań praktycznych. Celem pierwszego z cyklu szkolenia, jest usystematyzowanie wiedzy teoretycznej, zapoznanie się z technikami skanowania 3d oraz podstawowego zastosowania oprogramowania Geomagic Design X na rzeczywistych obiektach, które każdy z uczestników przygotuje samodzielnie.
Leave a Comment