Dlaczego Zdrowe Zakupy?
Nie wszystkie produkty dostępne w sklepach są dla Ciebie jednakowo zdrowe. Część z nich zawiera sztuczne konserwanty, emulgatory, stabilizatory, zagęstniki oraz inne E składniki które mogą mieć niekorzystny wpłwy na Twój organizm. Z drugiej strony nie wszystkie E dodatki są szkodliwe - np. E-300 to witamina C. Ponadto produkty mogą zawierać alergeny lub inne składniki których chcesz uniknąć takie jak żywność modyfikowana genetycznie (GMO), mięso oddzielane mechanicznie (MOM) czy gluten. Jeżeli chcesz uniknąć niepożądanych składników w żywności to poniższa aplikacja jest dla Ciebie.
Najaktualniejsza baza produktow w Polsce!
Szybkie informacja na temat produktow
Pamięć wewnętrzna w smartfonie zawiera wiele informacji, co powoduje jej szybkie zapełnienie i utrudnia szybkie działanie urządzenia. Przechowuje wszelkiego rodzaju zdjęcia, filmy, pliki muzyczne, aplikacje itp. Jednak oprócz niezbędnych danych na dysku wewnętrznym znajdują się także "inne pliki". Jest to osobna kategoria, która wymaga uwagi każdego użytkownika. W związku z tym nasi eksperci przedstawiają artykuł, który odpowie na pytania: jak wyczyścić "inne pliki" w telefonie z systemem Android i co należy do tej kategorii?
Jakie są inne pliki?
Oddzielna kategoria o nazwie "inne pliki" jest interesująca dla każdego użytkownika. Można ją znaleźć na każdym smartfonie.
"Inne pliki" - to dane, które nie należą do żadnej z głównych kategorii ("Aplikacje", "Muzyka", "Zdjęcia", "Filmy" itp.). Elementy te pojawiają się w pamięci urządzenia w wyniku działania programów lub są zapisywane przez użytkownika.
Kategoria "inne pliki" zawiera następujące dane:
pamięć podręczna aplikacji;
archiwa RAR i ZIP;
poszczególne składniki systemu operacyjnego;
uszkodzonych plików;
elementy w formacie APK;
tymczasowe pliki aktualizacji;
dane z przeglądarki;
podgląd obrazów z komunikatorów.
Większość plików w tej kategorii nie jest konieczna do działania systemu. Po prostu zajmują one wolne miejsce, spowalniając działanie gadżetu i uniemożliwiając ładowanie nowych elementów.
Zaleca się regularne czyszczenie "innych plików", aby zwolnić pamięć i przyspieszyć działanie smartfona.
Jak usunąć inne pliki w systemie Android
Aby odpowiedzieć na pytanie, jak wyczyścić folder "Inne pliki", warto od razu zaznaczyć, że proces ten nie wymaga dużego wysiłku. Obecnie eksperci zalecają dwie metody - usunięcie pamięci podręcznej i folderu "Miniatury". Są one uważane za najbezpieczniejsze i najskuteczniejsze. Ponadto obie opcje są wykonywane ręcznie, co pozwala użytkownikowi dokładnie kontrolować proces.
Czyszczenie pamięci podręcznej
Folder "inne pliki" w pamięci masowej systemu Android zawiera przede wszystkim pamięć podręczną, jak wspomniano powyżej. Wyczyszczenie go nie jest trudne, ale zajmie dużo czasu. Usuwanie elementów z pamięci podręcznej należy wykonać osobno dla każdej aplikacji.
Pamięć podręczna to pliki tymczasowe oraz dodatki do programów i gier, które umożliwiają im działanie z większą szybkością.
Aby wyczyścić zbuforowane dane, wykonaj następujące czynności
Przejdź do ustawień smartfona. Otwórz kartę z aplikacjami. Wybierz dowolny program lub grę. Kliknij przycisk "Wyczyść pamięć podręczną".
Niektóre gadżety mają fabrycznie zainstalowane narzędzie do czyszczenia niepotrzebnych elementów. Można go znaleźć w folderze "Menedżer plików" lub "Eksplorator plików. W tym przypadku instrukcje są następujące:
Otwórz żądany folder plików. Kliknij trzy kropki w górnym rogu. Wybierz opcję "Czyszczenie".
Następnie system automatycznie rozpocznie zliczanie liczby pamięci podręcznej i miniatur znajdujących się w pamięci smartfonu. Po zakończeniu tej procedury na ekranie zostanie wyświetlona informacja o rozmiarze niepotrzebnych plików oraz przycisk umożliwiający ich usunięcie jednym kliknięciem.
Usuwanie folderu "Miniatury"
Niektóre smartfony z systemem Android mają jedną nieprzyjemną cechę. Jest to funkcja automatycznego zapisywania miniatur obrazów, które są dostępne podczas przewijania stron przeglądarki lub komunikatora. Elementy te znajdują się zawsze w folderze "Miniatury" i należą do kategorii "Inne pliki".
Aby wyczyścić takie elementy, należy wykonać następujące czynności
Przejdź do zakładki "Menedżer plików" lub "Eksplorator plików". Otwórz folder "DCIM". Na wyświetlonej liście obrazów znajdź naciśnij długo przycisk i kliknij ikonę kosza, aby ją usunąć.
Możliwe jest również, że brakuje tego folderu w "DCIM". Wynika to z faktu, że partycja jest domyślnie ukryta. Nie oznacza to jednak, że nie można w ten sposób usuwać "innych plików" w systemie Android. Aby rozwiązać problem, należy:
W tym samym folderze, w którym znajdują się wszystkie pliki, kliknij ikonę z trzema kropkami. Zezwalanie na wyświetlanie ukrytych plików systemowych.
Jeśli i ta opcja nie zadziała, pozostaje jeszcze trzeci sposób. Sprawdza się w każdej sytuacji. Najprostszą i najskuteczniejszą metodą jest czyszczenie pamięci podręcznej aplikacji Galeria. W tym celu należy postępować zgodnie z instrukcjami podanymi w powyższym akapicie.
Korzystanie z aplikacji innych firm
Ręczne usuwanie "innych danych" nie zawsze jest wygodne, ponieważ proces ten wymaga czasu. Aby jednak pomóc użytkownikom, istnieją specjalne aplikacje, które czyszczą pamięć gadżetów i optymalizują ich działanie. Najlepsze z nich zostaną omówione poniżej.
Wbudowana funkcjonalność
Prawie każdy nowoczesny smartfon ma wbudowany program naprawczy. Doskonale radzi sobie z usuwaniem niepotrzebnych przedmiotów, które obciążają pamięć jak wielki ciężar.
Standardowa aplikacja jest dostępna na gadżetach zarówno z powłoką, jak i bez niej (Xiaomi, Meizu, Vivo itp.) (Samsung itp.). Zasada działania i funkcjonalność oprogramowania na różnych telefonach jest bardzo podobna.
Na przykład na urządzeniach Meizu aplikacja ta nosi nazwę "Bezpieczeństwo". Automatycznie rozpoczyna zliczanie niepotrzebnych elementów w pamięci smartfona podczas jego uruchamiania. Następnie umożliwia użytkownikowi usunięcie takich plików za pomocą jednego kliknięcia.
Twórcy telefonów Samsung oferują równie ciekawą aplikację. Nazywa się to Konserwacja urządzenia. Przycisk optymalizacji jest również dostępny na ekranie głównym - uaktywnia się, gdy tylko gadżet wykryje elementy zapychające pamięć.
Mistrz czystości
Proste i łatwe w użyciu narzędzie znane wszystkim użytkownikom. Obecnie nie jest ona dostępna w oficjalnych sklepach z aplikacjami. Jednak w tych smartfonach, w których zachowała się ona z dawnych czasów, można łatwo wyczyścić pamięć.
Przede wszystkim właścicielom smartfonów z zainstalowanym programem Clean Master zaleca się oczyszczenie urządzenia z zanieczyszczeń i przyspieszenie jego działania za pośrednictwem strony domowej o tej samej nazwie. Wystarczy kliknąć je raz, a następnie system sam znajdzie wszystkie pliki do usunięcia.
Aby zoptymalizować wydajność urządzenia, warto między innymi schłodzić procesor i "uśpić" nieaktywne aplikacje. Można to zrobić w odpowiednich zakładkach, znajdujących się również na ekranie głównym narzędzia.
CCleaner
Drugi pod względem popularności program ma dobry zakres funkcji. Doskonale nadaje się do optymalizacji wydajności urządzenia, a także do czyszczenia danych w pamięci podręcznej. Ponadto za jego pomocą można sprawdzić, jak bardzo obciążone są procesor i pamięć wewnętrzna urządzenia. Odbywa się to poprzez usuwanie niepotrzebnych plików i "usypianie" aplikacji w celu zwiększenia wydajności.
Avast Cleanup
Podobnie jak poprzednik, program umożliwia również wyczyszczenie "innych" w pamięci telefonu. Skuteczny optymalizator, rozsławiony przez program antywirusowy o tej samej nazwie, usuwa resztki i nieużywane elementy. Poprawia również wydajność i umożliwia włączenie trybu "Hibernacji".
Tryb hibernacji ma na celu zachowanie zawartości RAM na dysku twardym przed wyłączeniem zasilania.
Pokojówka SD
To niesamowite narzędzie umożliwia ręczne lub automatyczne wyczyszczenie pamięci podręcznej. W tym miejscu pliki są podzielone na kategorie, które użytkownik może samodzielnie usuwać. Program SD Maid może monitorować zarówno pliki stron trzecich, jak i pliki systemowe.
Samouczek wideo
FAQ
Pytanie: Gdzie w systemie Android znajdują się "inne pliki"?
Elementy w tej kategorii znajdują się w ustawieniach smartfonu, w sekcji "Pamięć". Tam są one podpisane jako "Inne" lub "Inne".
Q: Jak otworzyć pliki z zakładki "inne"?
Nie jest to możliwe, ponieważ zawarte w nich elementy nie są niezależnymi plikami. Nie mogą one istnieć i funkcjonować oddzielnie. Można je jednak masowo usuwać za pomocą metod opisanych w naszym artykule.
Q: Co mam zrobić, jeśli usunięcie "innych plików" nie pomogło?
Jeśli metody opisane w artykule okazały się nieskuteczne ze względu na przestarzałą wersję smartfona, jedynym rozwiązaniem jest zakup nowego gadżetu. Ale jest też inny powód: złośliwe oprogramowanie na urządzeniu. Przyczynia się do zapychania pamięci aplikacjami typu adware i niechcianą zawartością. Dlatego w takiej sytuacji najlepiej jest użyć programu antywirusowego i usunąć takie oprogramowanie.
Większość użytkowników jest zdumiona, gdy znajduje w pamięci swojego gadżetu kategorię "inne pliki". Ponieważ nie można otworzyć tej zakładki, trudno jest zorientować się, co jest w niej zawarte i jak usunąć niepotrzebne elementy. W rzeczywistości jest to całkiem proste. Po zapoznaniu się z naszym artykułem opanowanie kategorii dziwnych nie będzie trudne. Nasi specjaliści opisali wszystkie czynności krok po kroku, dzięki czemu nie będziesz miał żadnych problemów.
Opis
Świetny pomysł i piękny wygląd nie sprawią, że użytkownik będzie zadowolony z aplikacji, którą pobrał i zainstalował na urządzeniu mobilnym. Przede wszystkim musi ona działać szybko, posiadać wydajny interfejs, a przy tym oszczędnie korzystać z zasobów urządzenia. Nieefektywne oprogramowanie jest bardzo szybko usuwane. Innymi słowy, aplikacje, które działają szybko i płynnie, są częściej używane i przynoszą większe zyski. Okazuje się jednak, że niewielu programistów stara się skutecznie rozwiązywać problemy wydajnościowe i umie korzystać z przeznaczonych do tego narzędzi.
Książka ta porusza szeroki zakres zagadnień dotyczących wydajności aplikacji w systemie Android, w szczególności badań wydajności dla różnych urządzeń. Zamieszczono tu przydatne informacje dotyczące częstych problemów i sposobów ich rozwiązywania. Na przykładach opisano wpływ kodu aplikacji na urządzenie: na działanie akumulatora, wyświetlacza, procesora, sieci itp. Programiści i testerzy z pewnością docenią przewodniki po różnych narzędziach do testowania aplikacji, opracowane przez Google, Qualcomm ii innych producentów.
Dzięki tej książce:
dowiesz się, dlaczego wysiłek włożony w dopracowanie wydajności aplikacji się opłaci
zapoznasz się z metodami testowania aplikacji na różnych rodzajach urządzeń mobilnych
odkryjesz, jak rozwiązywać problemy ze zbyt szybko wyczerpującym się akumulatorem
nauczysz się optymalizować interfejs użytkownika w celu poprawy wydajności wyświetlacza
poznasz narzędzia, dzięki którym lepiej wykorzystasz pamięć i procesor urządzenia
zobaczysz, jak usprawnić komunikację sieciową, również przy korzystaniu ze starszych technologii
Wydajność aplikacji ma znaczenie!
Leave a Comment