Środowiska programistyczne (IDE) Opublikowane przez w dniu

Android Studio

Android Studio zapewnia kompletne IDE, w tym zaawansowany edytor kodu i szablony aplikacji. Zawiera również narzędzia do programowania, debugowania, testowania i wydajności, które przyspieszają i ułatwiają tworzenie aplikacji. Android Studio można używać do testowania swoich aplikacji za pomocą szerokiej gamy wstępnie skonfigurowanych emulatorów lub na własnym urządzeniu mobilnym. Można także tworzyć aplikacje produkcyjne i publikować je w sklepie Google Play.

Dostępność: Windows, macOS, Linux

Źródło:

Instalacja jest podobna na wszystkich platformach. Wszelkie różnice podano poniżej.

Przejdź do strony pobierania Android Studio i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby pobrać i zainstalować Android studio. Jeśli masz problemy skorzysta z linka . Zaakceptuj domyślne konfiguracje dla wszystkich kroków i upewnij się, że wszystkie komponenty zostały wybrane do instalacji. Po zakończeniu instalacji kreator instalacji pobiera i instaluje dodatkowe składniki, w tym pakiet Android SDK. Bądź cierpliwy, ponieważ ten proces może zająć trochę czasu, w zależności od szybkości Internetu. Po zakończeniu instalacji uruchomi się Android Studio i będziesz gotowy do stworzenia swojego pierwszego projektu.

Przejdź (ang): Budowanie pierwszej aplikacji w Android Studio

IntelliJ IDEA

IntelliJ IDEA to zintegrowane środowisko programistyczne (Integrated Development Environment – IDE), w którymi tworzy się aplikacje oparte o język Java, Kotlin, Groovie i Scala. Mogą to być proste aplikacje skryptowe, testy automatyczne, a nawet bardziej zaawansowane w tym aplikacje na Androida.

Według wielu narzędzie to uważane jest za najlepsze narzędzie do pisania kodu w Javie. Do głównych jego zalet można zaliczyć stabilność i szybkość, inteligentne podpowiadanie kodu w trackie jego pisania oraz świetną integrację z systemami kontroli wersji.

Wersje oprogramowania

IntelliJ IDEA jest dostarczany w dwóch wersjach

Community Edition – Jest to podstawowa i darmowa wersja, która posiada szereg ograniczeń. Ograniczenia te nie są restrykcyjne. Do pisania testów automatycznych w 99% wystarczą. Z najważniejszych elementów, to obsługuje język Java, menedżery paczek Maven i Gradle, system obsługi wersji GIT. Ma również obsługę Dockera i pozwala na debugowanie.

wersja, która posiada szereg ograniczeń. Ograniczenia te nie są restrykcyjne. Do pisania testów automatycznych w 99% wystarczą. Z najważniejszych elementów, to obsługuje język Java, menedżery paczek Maven i Gradle, system obsługi wersji GIT. Ma również obsługę Dockera i pozwala na debugowanie. Ultimate – Jest to rozszerzona wersja Community Edition. Z dodatków jakie posiada to między innymi obsługa Springa, Java EE, języków opartych o Java Script, SQL, Kubernetes.

Dostępność: Windows, Linux, macOS

Jarosław Kułak
Jarosław Kułak

Leave a Comment